Katil abi şimdi de Kaleşnikof'la galeriyi kurşunladı

Katil abi şimdi de Kaleşnikof'la galeriyi kurşunladı

İstanbul Ataşehir’de 28 Şubat’ta kız kardeşi Ceylan’ı başından vuran ve tam 72 gündür firarda olan Erhan Timuroğlu’nun, geçen hafta bir işadamının evi ile işyerini kurşunladığı ortaya çıktı

12 Mayıs 2017, Cuma 06:46 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Habertürk Gazetesi'nden Mustafa Şekeroğlu'nun haberine göre, İstanbul Ataşehir’de 24 yaşındaki Ceylan Timuroğlu, Ferhatpaşa Mahallesi’ndeki evinde ağabeyi Erhan Timuroğlu tarafından tabancayla öldürüldü. Mayıs 2016’da Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesi’ne atılan bombaların faillerinden biri olduğu anlaşılan, o dönem tam 8 yıl hapis yatan Timuroğlu, cinayetin ardından kayıplara karıştı.


O işadamı ortaya çıktı: 'Kötü bir şey yaptım, buluşalım dedi ama...'HARAÇ ALAMAYINCA KURŞUNLADI


Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu ekipleri, 72 gündür firari olan kardeş katili Erhan Timuroğlu’nu yakalamak için özel ekip oluşturdu. Timuroğlu’nu arama çalışmaları sürerken bir hafta önce Ataşehir Küçükbakkalköy’de M.İ. isimli işadamına ait oto galerisi akşam saatlerinde kurşunlandı.
Ertesi gün, aynı işadamının evine kurşun sıkıldı. 2 saldırının ardından M.İ., polise ifade verdi. Saldırı anlarını gösteren kamera kayıtları ve M.İ.’nin ifadeleri üzerine olayın faillerinden birinin Erhan Timuroğlu olduğu ortaya çıktı.

Savcılıkta ve poliste ifade veren M.İ., kurşunlanma olayından önce, daha önceden tanıdığı Cüneyt A.’nın, yanında Emre E., Murat E. ve basında haberleri çıkan Erhan Timuroğlu’nu işyerine getirdiğini söyledi.

Cüneyt A.’nın silahını masaya koyarak kendisinden 200 bin lira haraç istediğini ileri süren işadamı, “Ben de ona ‘Kimseye haraç vermedim, vermem’ dedim. Cüneyt de bana ‘Keleşle tarayacağım, el bombası atacağım’ dedi” diye ifade verdi.


 

TİMUROĞLU TEHDİT ETTİ


Daha sonra katil zanlısı Timuroğlu’nun konuşup kendisini tehdit ettiğini söyleyen M.İ., “Timuroğlu, Bekir Teker’i kastederek ‘Bir daha onunla görüşmeyeceksin. Ben artık başına bela oldum. Benden korkun. Evlerinizi kurşunlayacağım, yakacağım’ diye tehditlerde bulundu. Sonra Cüneyt’e dönerek; ‘Sana 10 tane Kalaşnikof vereceğim hepsini öldür’ dedi. Verdiğim çay bardağını bana doğru fırlattı. Tek başıma olduğum için korktum, bir şey diyemedim” dedi.

Kurşunlanma olayından 15 dakika sonra zanlılardan Cüneyt A.’nın babasını telefonla arayarak tehdit ettiğini ifade eden M.İ., şunları söyledi: “2 olayda herhangi bir yaralanan olmadı. Tedirgin haldeyiz. Ateş ettikten sonra arayıp ‘Sizi bitireceğim. Çocuklarını öldüreceğim’ diye tehdit ettiler. O sırada babamın yanındaydım ben de konuşmasına şahit oldum.”

İşadamının şikâyeti üzerine Cinayet Bürosu ekiplerinin yanı sıra Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri de olayla ilgili soruşturma başlattı.
İşyeri ve ev kurşunlama olayına karıştığı iddiasıyla aranan Cüneyt A.’nın yağma suçundan sabıkası olduğu belirlendi.


Ceylan Timuroğlu'nu, ağabeyi Erhan Timuroğlu uykudan uyandırıp öldürdü


 
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Manavgat'ta yangın! Prof. Dr. Orhan Şen açıkladı: Helikopterler havada çok zor duruyor