Önceki Fotolar

"Katil Hasan"ın dişleri klarnetine uygun yapıldı

Tekirdağ’da heykeli dikilen "katil" lakaplı müzisyen Hasan Gizlenci’ye, kentteki Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde klarnetine göre diş tedavisi uygulandı. Hasan Gizlenci: "Klarnet çalabilmem için dişlerimin sağlığı çok önemli. Dişsiz çalamam” dedi.

26 Eylül 2019, Perşembe 13:55
A A

Tekirdağ Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi Başhekimi Halim Doğrusöz ise Gizlenci’nin Türkiye’de tanınan bir sanatçı olduğunu belirterek "Hasan Bey sanat alanında kendini Türkiye’de ispat etmiş nadide insanlardan biri. Ağız ve diş sağlığı, mesleğini icra etmesi için çok önemli. Biz de aynı hassasiyeti göstermeye çalıştık. Dilerim bu yeni dişleriyle mesleğini güzelce icra eder." dedi. 

Hastanede görevli Diş Hekimi Caner Akyol da Gizlenci’nin tedavisini klarnetine göre yaptıklarını söyledi. Gizlenci’nin yaklaşık üç ay önce hastaneye başvurduğunu anlatan Akyol, "Hasan ağabey dişlerinin eksik olduğundan bahsetti. Sonra bir röntgen filmi çektirdik. Gerekli tedavilerini yaptık." diye konuştu. 

Süleymanpaşa Belediyesince iki yıl önce, Sahil Dolgu Alanı’nda elindeki klarnetiyle tasvir edilen ve önünde "Katil Hasan" yazan heykeli dikilen Hasan Gizlenci, düğün salonlarında mesleğini icra ediyor.

Sıradaki haber yükleniyor...