Katil, TV'de yakalandı!

Katil, TV'de yakalandı!

3 yıl önce kız arkadaşını boğup rögar çukuruna atan kişi, TV programına katılınca yakalandı

04 Kasım 2009, Çarşamba 18:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Adana’da 3 yıl önce kaybolan ve geçen 9 Mart’ta bir rögar çukurunda çürümüş halde cesedi bulunan ve kimliği DNA testiyle saptanan 19 yaşındaki Hülya Davarcı’nın katil zanlısı. o dönemdeki erkek arkadaşı 24 yaşındaki Erhan Duran çıktı. Bir televizyondaki kadın programına katılan Duran, çelişkili ifadeler verince, programı izleyen polislerce gözaltına alındı ve sorgusunda suçunu itiraf ettiği belirtildi.

Fotoğraf stüdyosunda çalışan Hülya Davarcı, 2 Şubat 2006 günü iş çıkışı eve dönmedi. Genç kızdan bir daha haber alınamazken, 9 Mart 2009’da Pınar Mahallesi 71154 sokaktaki bir inşaatın kanalizasyon bağlantısını yapmak üzere açılan rögar çukurunda bir ceset bulundu. Tanınmayacak halde çürümüş ve vücudunun büyük bölümünde sadece kemikler kalmış cesedin, giysi kalıntılarından bir kadına ait olduğu belirlendi. Hizbullah terör örgütünün kanlı infazları yaparken kullandığı yöntem olan ‘domuzbağı’ yöntemiyle el ve ayakları bağlanarak öldürülen kadının cesedinden kalan parçalar, çukurda karton kutuya konularak çıkarıldı. Adli Tıp Kurumu’nun yaptığı DNA testi ve araştırma sonunda, cesedin 3 yıldır kayıp olan Hülya Davarcı’ya ait olduğu belirlendi. Aile, kendilerine teslim edilen kemik ve ceset parçalarını toprağa verdi.

TV PROGRAMINDA ÇELİŞKİLİ İFADELER

Cinayeti soruşturan polis, Davarcı’nın en son görüştüğü kişinin, erkek arkadaşı Erhan Duran olduğunu belirledi. Soruşturma sürerken, Davarcı Ailesi de, kızlarının katilinin bulunması için özel bir televizyon kanalının kadın programına katıldı. Programa, Hülya Davarcı’nın annesi Gülnar ve babası Nebi Davarcı ile genç kızın Tekirdağ’a taşınan o dönemki erkek arkadaşı Erhan Duran konuk oldu. Duran, programdaki anlatımları sırasında çelişkili ifadeler kullandı. Bu durum, aynı programı izleyen Adana Emniyet Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekiplerinin de dikkatini çekti. Bunun üzerine Tekirdağ’a giden Adana Emniyet Müdürlüğü ekibi, Duran’ı gözaltına aldı.

‘HAMİLEYİM’ DİYİNCE BOĞMUŞ

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Erhan Duran, çapraz sorguda cinayeti kabul etti. Davarcı’yı boğarak öldürdüğünü söyleyen şüpheli, genç kızla bir yıllık arkadaşlıkları olduğunu belirterek şöyle dedi:

“Hülya ile bir yıl boyunca arkadaşlık yaptık. Bu süre içinde belirli dönemlerde sorunlarımız oldu. Ancak cinayet günü sokakta dolaşırken, bana hamile olduğunu söyledi. Ben de çocuğun benden olamayacağını söyledim. Israrla çocuğun benden olduğunu söyleyince çıkan kavgada, kendimi kaybettim. En son onu boğduğumu hatırlıyorum. Daha sonra elini kolunu bağlayıp bir çukura attım. Çantasını da başka bir kuyuya attım.”

Şüphelinin gösterdiği kör kuyuda yapılan aramada Hülya Davarcı’nın çantası da bulundu. Duran, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Murat KİBRİTOĞLU/ADANA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kastamonu'da vaka görülen okulda yüz yüze eğitime ara verildi