Katliam emirlerini vermişti! Terör örgütü TAK'ın sözde komutanı yakalandı

Katliam emirlerini vermişti! Terör örgütü TAK'ın sözde komutanı yakalandı

Terör örgütü PKK'nın şehir yapılanması TAK’ın sözde komutanı 'Doktor Aydın’ kod adlı Hacı Türmak adlı terörist Kuzey Irak’ta yakalandı

01 Mayıs 2017, Pazartesi 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Son dönemde yapılan operasyonlarda terör örgütü PKK’nın yönetici kadrosunda ve devletin kırmızı, gri, mavi listelerinde başına yüksek tutarlarda para ödülleri konarak aranan çok sayıda terörist ölü ele geçirildi. Karar gazetesinden Hilal Öztürk'ün haberine göre  göre bu teröristlerden biri canlı ele geçirildi. Bu terörist Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep, Diyarbakır gibi Türkiye’nin büyük şehirlerinde gerçekleştirilen kanlı saldırıların talimatını veren terör görütü PKK'nın şehir yapılanması terör örgütü TAK’ın sözde komutanı Hacı Türmak.
 

ÖZEL KUVVETLER YAKALADI 


 Teröristin geçtiğimiz aylarda Kuzey Irak’ta TSK Özel Kuvvetler Komutanlığı’na bağlı özel timin Peşmerge güçleriyle işbirliği yaparak gerçekleştirdiği ortak operasyonda yakalandı öğrenildi. Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi ve Türkiye’nin ortak kararıyla teröristin Türkiye’ye getirilmediği belirtildi. Peşmerge güçlerine ait cezaevinde özel güvenlik önlemleri altında tutuklu bulunan teröristin, sorgusunun Türkiye’den giden özel bir ekip tarafından yapıldığı da bildirildi.

Teröristin örgütün şehir yapılanmasına ilişkin en fazla bilgisi olan örgüt yöneticisi olmasının, yapılan operasyonlarda etkili olduğu belirtildi. ‘Doktor Aydın’ ve ‘Çiya Amed’ kod adlarını kullanan Hacı Türmak’ın örgütün en tehlikeli adamlarından olduğu da istihbarat raporlarına yansıdı. Türmak, özellikle metropollerde düzenlenen saldırılar için Kuzey Irak’tan gelen teröristleri ve eylemde kullanılacak malzemeleri biraraya getiren, saldırı planlanı yapan lider ekipte yer alıyor.
 

UYUŞTURUCU PARASI İLE EYLEM YAPIYORDU 


İçişleri Bakanlığı’na sunulan raporda, Diyarbakır’da özellikle 12 köyde yoğunlaşan hint keneviri tarlalarından elde edilen gelirlerin, örgütün Kuzey Irak’taki kamplarının ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanıldığı, yine aynı tarlalardan elde edilen gelirlerin, PKK’nın metropol eylemlerinin düzenlenmesinde sorumlu olan Doktor Aydın kod adlı Hacı Türmak’a aktarıldığı belirtildi. Türmak’ın bu gelirlerle, son 2 yılda 20’ye yakın eylem düzenlettiği raporda yer almıştı.  
 

TEK TEK ÖLDÜRÜLDÜLER


Terör örgütünün önemli TSK’nın başarılı operasyonlarıyla bir bir ölü ele geçiriliyor. Bunlar arasında PKK’nın hendek çatışmalarını başlattığı 25 Temmuz 2015’ten bugüne 200’e yakın tepe yöneticinin ölü ele geçirildiği belirtiliyor. Bunlar arasında  Lice kırsalındaki bombardımanda öldürülen ‘Azad Siser’ kod adlı Ekrem Güney, Tunceli Ovacık’ta PKK’nın sözde Dersim Eyalet Komutanı, örgütün silahlı kanadı HPG’nin sözde Komuta Konsey üyesi ‘Baran Dersim’ Kod adlı İsmail Aydemir,  PKK’nın sözde  komuta konseyi üyesi ‘Şervan Varto’ kod isimli Önder Aslan,  PKK’nın sözde Garzan Eyalet Sorumlusu Hemgin Koçer, PKK’nın Akdeniz bölgesindeki bombalı eylemlerinden sorumlusu ‘Halo Dayı’ kod adlı Eyüp Çelik’de var.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Adalar'da akülü araç tartışması: Böyle bir hakları yok!