'Katliamın sebebi eşcinsel askerler'

'Katliamın sebebi eşcinsel askerler'

20 Mart 2010, Cumartesi 05:00
A A
'Katliamın sebebi eşcinsel askerler'

Eski bir NATO komutanı olan Amerikalı emekli general John Sheehan, 1995’te 8 bin Bosnalı Müslüman erkeğin Sırplar tarafından öldürüldüğü Srebrenitza katliamına Hollandalı eşcinsel askerlerin neden olduğunu söyledi.

Amerikan Senatosu’na bilgi veren John Sheean, eşcinsel Hollandalılar yüzünden Bosna’daki Birleşmiş Milletler Barış Gücü birliğinin yeterince güçlü olmadığını öne sürdü.

HOLLANDALILAR ÇOK KIZDI

John Sheehan, katliamın eşcinsel askerler yüzünden önlenemediği bilgisini, dönemin Hollanda Genelkurmay Başkanı’nın kendisine söylediğini de kaydetti. Hollanda hükümeti ise Sheehan’ın sözlerine sert tepki gösterdi.

Hollanda Savunma Bakanlığı, iddiaların ‘külliyen anlamsız’ olduğunu belirterek eşcinsel Hollanda askerlerinin, NATO bünyesinde Afganistan’daki Amerikan askerleriyle birlikte çarpıştığını hatırlattı. Srebrenitza katliamı dönemindeki Hollanda Genelkurmay Başkanı olan Henk van den Breemen de iddiaları yalanladı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.