Kavisli 4K TV ne kadar iyi?

LG'nin 4K çözünürlüklü, kavisli TV'lerine yakından baktık! İşte ilk ön inceleme raporumuz...

13 Ocak 2014, Pazartesi 15:00
A A
Kavisli 4K TV ne kadar iyi?

CES 2014'te 105 inç'lik kavisli Ultra HD TV'sini tanıtan tek şirket Sa 105 inç'lik Ultra HD TV'sini tanıttığını iddia etti.

Peki kavisli 4K TV'ler tam olarak neye benziyor, onlara gerçekten de ihtiyacımız var mı? İlk olarak bu ekranın, yani 105UB9'un çok büyük olduğunu, dolayısıyla kullanışlılığını biraz kaybettiğini düşünüyoruz. Bununla birlikte LG, TV'nin aşağıda gördüğünüz 65 inç'lik bir modelini de üretmiş bulunuyor.


Kavisli TV'nin avantajı, size daha iyi bir görüş açısı sunması ancak bu konuda henüz tam anlamıyla ikna olmuş değiliz. Ancak şurası doğru ki görüş açınızı istediğiniz gibi genişletmeniz mümkün - resim, her açıdan müthiş biçimde temiz görünüyor.

21:9 CinemaScope ekran, filmleri daha iyi tecrübe etmenizi sağlıyor. Geniş ekran, TV izlerken yanda başka içerikler göstermeye de izin veriyor. 150W'lık 7.2 kanal hoparlör sistemini ise tanıtımda ne yazık ki çok iyi duyamadık.

TV'ler, HDMI 2.0 ve HDCP 2.2, HEVC (H.265) codec'iyle geliyor. Bunun yanında yeni TV'ler, LG'nin yeni wbeOS tabanlı, HTML5 uygulamaları destekleyen Smart TV deneyimiyle donatılmış.


LG'nin kavisli UHD TV'si ön incelemede!

İlk kararımız

Samsung'un ekranı gibi LG'nin 105 inç'lik ekranı da büyüleyici bir resim kalitesine sahip. Görüntünün her açıdan temiz göründüğünü söylemeliyiz.

4K'nın geleceğin teknolojisi olduğundan şüphemiz yok, ancak kavisli TV'lerin de öyle olup olmadığını zaman gösterecek.Ortada 105 inç'lik, yanlarda 65 inç'lik modeller yer alıyor.Resimlerle: CES 2014'te en çok göze çarpanlar!

Kaynak: CHIP Online

Sıradaki haber yükleniyor...