Kavramsal resim sergisi

Kavramsal resim sergisi

20 Nisan 2019, Cumartesi 11:35
A A
Kavramsal resim sergisi

 

Yusuf DEMİR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü yüksel lisans öğrencisi Safiye Bayraktar'ın 'Two In One' adlı kavramsal çalışmalarından oluşan resim sergisi açıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Ekin Kaynak Iltar'ın küratörlüğünde gerçekleşen 'Akdeniz Ortaçağ Araştırmaları Anabilim Dalı Sanat Etkinlikleri-2' kapsamında açılan serginin kurdelesini AÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal kesti. Eserleri hayranlıkla inceleyen Ünal, sergi sahibi Safiye Ünal'ı başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

Sergilediği resimler hakkında bilgi veren Safiye Bayraktar, "Sergimin başlığı olan 'Two In One' kadın ve diğerlerini temsil ediyor. Eserlerimin içeriğinde kadın imgesi etrafını çevreleyen; toplum, kültür, siyaset, ideoloji, sanat ve benzeri birçok çerçeve bulunuyor. Yanıt almak yerine soru sorduran ve aynı zamanda cevaplarını da içinde barındıran bir sergi oldu. Zamanı, sonsuzluğu, ya da çoktan tükenmiş olanı ironik bir biçimde kavramsal açıdan tuval üzerine döktüm. Çalışmalarımda 15 kadının hikâyesi yer alıyor" dedi.

Safiye Bayraktar'ın resim sergisi 17 Mayıs Cuma gününe kadar açık kalacak.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Çevre Festivali'nde doğal yaşam dersleri