Kavuşmak hayal oldu

Marmaris'te oturan siroz hastası Selahi Aksel öleceğini hissetti. Aydın'daki annesi Aliye Hanım ile kızı Nihal'i son kez görmek istedi. Ama Selahi Aksel kavuşmaya 15 dakika kala otobüste öldü. 4 oğlu da sirozdan ölen Aliye Hanım ile Nihal'in otogardaki feryatları yürekleri dağladı.

24 Ağustos 2009, Pazartesi 12:27
A A

‘Bayramı çıkaramam’

Selahi Aksel 50 yaşındaydı. Marmaris’te yaşıyordu. Siroz hastasıydı. Tedavi görüyordu. Ama kendini hiç iyi hissetmiyordu. Ölümünün yaklaştığını düşünüyordu. Ramazan Bayramı’na çıkacağına ihtimal vermiyordu. Daha önce 3 kardeşini siroz hastalığından kaybetmişti. Ölmeden önce
Aydın’daki annesi Aliye Aksel ile kızı Nihal Topuz’u son kez görmek istedi.

Bir türlü uyanmadı

Selahi Aksel dün sahurda otogara gidip ilk otobüsle yola çıktı. Otobüs sabah 8’de Aydın’daydı. Muavin, 29 numaralı koltuktaki Aydın yolcusu Selahi Aksel’i uyandırmak istedi. Ancak uyandıramadı. Otobüse gelen 112 Acil Servis ekibi, Selahi Aksel’in 15 dakika önce öldüğünü tespit etti.
Aliye Aksel ile Nihal Topuz bu sırada otogarda Selahi Aksel’i bekliyordu.

Beklenen yolcu öldü

Selahi Aksel’in otobüsten inmemesi babaanneyle torununu yürek yangınına sürükledi. Babaanneyle torun sonra acı gerçeği öğrendi. Bekledikleri yolcu ölmüştü. 4 çocuğunu da sirozdan kaybeden Aliye Aksel (83) ile Nihal Topuz acıdan yıkıldı. Aliye Aksel’in oğlunu, Nihal’in babasını son kez görmesi
kısmet olmadı. 

İbrahim KILIÇ - Mehmet BARLAS/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.