Kayıp kız, ormanda bulundu

Kayıp kız, ormanda bulundu

Çorum'da geçtiğimiz hafta ailesinin kayıp başvurusunda bulunduğu ve akli dengesi yerinde olmayan 29 yaşındaki Pelin Cengiz, ormanda baygın halde bulundu

19 Temmuz 2012, Perşembe 14:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Geçen hafta çarşamba günü evinden çıkan Pelin Cengiz, evine dönmeyince ailesi kayıp başvurusu yaptı. Sivil Savunma ve Arama Kurtarma Birliği’ne bağlı ekipler, jandarma ile Ankara’dan gelen özel arama kurtarma ekibinin de katılımı ile birlikte ortak arama çalışması başlatıldı. Çabalar bugün sonuç verdi.

ORMANDA BAYGIN BULUNDU

Jandarma, Pelin Cengiz’i yaşadığı köye yaklaşık 5 kilometre uzakta Çorak Çeşme Köyü ormanlık alanında yerde yatarken baygın buldu.

8 gün ormanda aç susuz kalan Pelin Cengiz ambulansla hemen Ortaköy Devlet Hastanesi’ne, oradan da Çorum Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavi altına alındı.

ANNE VE BABANIN SEVİNÇ GÖZYAŞLARI

Köylüler, jandarma ve diğer ekiplere Pelin Cengiz’in bulunmasında gösterdikleri gayretten dolayı teşekkür etti. Kızlarının bulunduğu haberini alan baba Abdurrahman ve anne Gülşen Cengiz ise sevinç gözyaşlarına boğuldu.

OT YEDİ, GÖLETTEN SU İÇTİ

Hastanedeki ilk ifadesinde Pelin Cengiz 8 gün boyunca ot yediğini, gölet gibi yerlerden su içtiğini, ağaç diplerinde uyuduğunu söyledi.

Doktorlar ise hastanın aç ve susuz olmasından dolayı aşırı derecede bitkin halde olduğunu serum takviyesi ile tedavisine başlandığını, sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.

Yusuf ÇINAR/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İşte hükümetin formülü! Gözler bu toplantıya çevrildi! Kapanma mı geliyor?