Kayıp Suudi gazeteci ile ilgili flaş gelişme

Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı için polis konsolosluk konutunu da arayacak. Ayrıca Birleşmiş Milletler (BM), olayın aydınlatılması için konsolosluk çalışanlarının dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi

16 Ekim 2018, Salı 12:04 Son Güncelleme:
A A
Kayıp Suudi gazeteci ile ilgili flaş gelişme

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayı için Suudi Arabistan Konsolosluğu içinde yapılan inceleme dün gece başlamış ve sabaha karşı tamamlanmıştı. 9 saat süren incelemelerin ardından Türk ve Suudi ekipler Konsolosluk'tan ayrılmıştı.

Cemal Kaşıkçı’nın kaybolmasıyla ilgili oluşturulan çalışma gruplarında yer alan Türk ve Suudi yetkililer bugün de Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosu’nun konutunda arama ve inceleme yapacak.

Dışişleri Bakanlığı da Başkonsolos'un konutunda inceleme yapılacağını doğruladı.

BM'DEN 'DOKUNULMAZLIK' TALEBİ

Birleşmiş Milletler (BM), Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı olayının aydınlatılması için konsolosluk çalışanlarının dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.