Kayıp uçağın yarım yüzyıllık sırrı çözüldü

Kayıp uçağın yarım yüzyıllık sırrı çözüldü

Dönemin 1'inci lig ekiplerinden Green Cross'un 8 futbolcusunu taşıyan ve 1961 yılında kaybolan yolcu uçağının sırrı yarım yüzyıl aradan sonra çözülmüş olabilir

09 Şubat 2015, Pazartesi 13:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Şili’de 54 yıl önce kaybolan yolcu uçağının akıbeti belli oldu.Ülkenin başkenti Santiago’ya 300 kilometre uzaklıkta olan bölgede bulunan bir grup dağcı, şans eseri uçağa ait enkazı bulduklarını açıkladı.1961 yılında sırra kadem basan uçak, Şili’nin önde gelen futbol takımlarından Green Cross’un oyuncularını da taşıyordu. 34 kişinin yer aldığı ve takımın 8 oyuncusunu kaybettiği kazanın ardından yolcuların akıbeti hakkında kesin bir bilgiye ulaşılamamıştı.

Oyuncuların dışında 3 tane hakemin de bulunduğu uçak hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili açıklamalarda bulunan Leonardo Albornoz, deniz seviyesinin 3 bin kilometre yukarısında bulunan enkazın içerisinde yolcuların kemiklerinin de bulunduğunu açıkladı.

1945 yılında Ligi birincilikle bitiren takım, kazadan 4 yıl sonra, 1965 yılında Deportes Temuco  isimli kulüple birleşme kararı almıştı.

NTV

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Trabzon yerel basını manşetlerle hakemlere yüklendi