Kayıtsız ve seyyar satıcılar bize büyük zarar veriyor

Afyonkarahisar’ın en işlek yerlerinden birindeki Murat Karaalp (48) ve Şükrü Karaalp (45) kardeşlerin manav dükkanına uğruyoruz.

09 Temmuz 2018, Pazartesi 01:24
A A
Kayıtsız ve seyyar satıcılar bize büyük zarar veriyor

HERKES SATIYOR

Emeklilikte yaşa takılanlardan olan Murat Bey; “Sektördeki pasta gittikçe küçülüyor. Çünkü bizim yaptığımız işi, bakkal, market yani herkes yapıyor artık. Biz gelen ürünü satmak zorundayız, büyük zincirler binbir çeşit ürün sattığı için, sebzede zarar etse de umurunda değil” diyor.

DENETİM ŞART

Murat Karaalp; “Bir kere kira stopajımız çok fazla. Biraz indirilirse iyi olur. Bizim işte mal azsa, fiyatlar yükseliyor. Fazlaysa yüzüne bakan olmaz. Kışın ürün az olduğu için, bizim işler daha iyi olur. Yakıttaki artış, malı taşıyanları etkilediği için, oradan da bize yansıyor, biz de müşteriye yansıtıyoruz. Kayıtsız ve vergi ödemeyen seyyarların aynı ürünleri satması da, bize büyük zarar veriyor. Bunun denetlenmesi gerek” dedi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.