Kaymakam Yenigün, 'kariyer günleri' etkinliğine katıldı

Kaymakam Yenigün, 'kariyer günleri' etkinliğine katıldı

Kaymakam Yenigün, 'kariyer günleri' etkinliğine katıldı

17 Nisan 2019, Çarşamba 12:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Vahit İŞBAŞARAN/KIRKLARELİ(DHA)-KIRKLARELİ Üniversitesi öğrencilerinin kariyer hayatlarına yön vermeleri, iş dünyası ile tanışmaları ve farklı uygulama alanları hakkında bilgi almaları amacıyla düzenlenen 9. Kariyer Günleri kapsamında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen kariyer seminerinde konuşan Demirköy Kaymakamı Kerem Yenigün, ”Kaymakam olmak isteyen bireylerin, sosyal bilimler alanında başarılı olması gerekir” dedi.

Kırklareli Üniversitesi 2. Merkezi derslikler Binası 4 No’lu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen seminer etkinliğini İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Atalay,  akademik ve idari personel ile öğrenciler dinledi.

“Mülki İdare Amirliği: Kariyer Yolculuğu” konulu seminerde Kırklareli  Üniversitesi öğrencileri ile bir araya gelen Demirköy Kaymakamı Kerem Yenigün, kaymakamlık mesleği hakkındaki deneyimlerini öğrencilerle paylaştı. Kaymakam Yenigün, kaymakam olmak isteyen bir bireyin, sosyal bilimler alanında başarılı olmaları, yönetici özelliklere sahip, sürekli kendini geliştirme çabası içinde olan kimseler olmaları gerektiğini ifade ederek Kaymakam olmak isteyen bireylerin bu özellikleri göz önünde bulundurmalarını işaret etti. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Yenigün, keyifli bir seminer olduğunu belirterek dinleyicilere teşekkür etti. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kırklareli'de gıda denetimleri sürüyor