Kaynanasını öldürdü, eşini yaraladı

Kaynanasını öldürdü, eşini yaraladı

Adana'da kızını göstermediği iddiasıyla tartıştığı kayınvalidesine öldüren eşini de yaralayan Yasin İlbaş kayıplara karıştı

12 Mart 2010, Cuma 12:12 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mestanzade Mahallesi 29 sokak 21 numaralı evin önünde meydana gelen olayda, 3 yıl önce kaçarak evlenen Cemile Seçil Sansür, 8 ay evli kaldıktan sonra kendisini devamlı dövdüğünü ileri sürdüğü eşi Yasin İlbaş'tan 5 aylık hamileyken ayrıldı.

Annesi Gülten Sansür'ün yanına sığınan Cemile Seçil Sansür, eşinin kızını kaçırdığını iddia ederek geçen yıl aralık ayında, Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet dilekçesi verdi.

KATİL ZANLISI BABASIYLA BİRLİKTE GELDİ

Daha sonra kadın programlarına da çıkan genç kadın, kızını geri aldı. Dün gece meydana gelen olayda ise iddiaya göre, kızını göremediğini iddia eden Yasin İlbaş, yanında babası Ali ve kardeşi Cemil İlbaş'la birlikte kızının bulunduğu evin önüne gelerek kayınvalidesi Gülten Sansür ile tartışmaya başladı.

Daha sonra eski eşi ile de tartışan Yasin İlbaş, sokaktakilerin haber vermesi üzerine gelen polis ekiplerine, aile kavgası olduğunu söyleyerek bulunduğu yerden ayrıldı.

Genç kadın ve annesinin de şikayetçi olmaması üzerine polis ekipleri de olay yerinden ayrıldı. Polis ekiplerinin uzaklaşmasının ardından 30 dakika sonra evin önüne tekrar gelen Yasin İlbaş, küçük kızı, eski eşi ve eski kayınvalidesinin bulunduğu zemin kattaki odaya kurşun yağdırıp kaçtı.

Açılan ateş sonucu Gülten Sansür göğsünden, kızı Cemile Sansür ise ayağından yaralandı. Komşularının yardımı ile Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılardan Gülten Sansür, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılmadı. Cemile Seçil Sansür ise tedaviye alındı.

ÖLEN KADIN CUMHURBAŞKANI'NDAN YARDIM İSTEMİŞTİ

Ayağından yaralanan Cemile Seçil Sansür, geçen yıl 30 Aralık'ta küçük kızının eski eşi tarafından kaçırıldığını öne sürerek Cumhuriyet Savcılığı'na şikayet dilekçesi vermişti.

Dün eski damanın saldırısı sonucu yaşamını yitiren Cemile Seçil Sansür ise yaptığı açıklamada şöyle konuşmuştu: "Bize 3 yıldır cehennem azabı yaşattılar.

Kızım ayrıldıktan sonra evimizi taşladılar, kurşunladılar. Buradan Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a sesleniyorum. Bizi bu aileden kurtarın. Biz yardım istiyoruz. Devlet bize sahip çıksın. Hayatımızı zehir ettiler."

Murat KİBRİTOĞLU-Salih ÜÇTEPE/ADANA (DHA)

2

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ege Denizi'nde bir deprem daha