'Kayseri bombacısı' daha önce öldü diye taziye çadırı kurulmuş!

'Kayseri bombacısı' daha önce öldü diye taziye çadırı kurulmuş!

Kayseri'de askerleri hedef alan hain saldırıyı düzenleyen bombacı Kasım Yıldırımçakar hakkında çok çarpıcı bir gelişme ortaya çıktı

21 Aralık 2016, Çarşamba 16:24 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Kayseri'de geçen cumartesi günü Komando Tugayı'ndan çarşı iznine çıkan askerlere yönelik bomba yüklü araçla hain saldırıyı yaptığı belirtilen PKK'lı terörist Kasim Yıldırımçakar'ın, Van'ın Özalp İlçesi'ne bağlı Sarıköy Mahallesi'nde oturan baba evinde bu sabah jandarma arama yaptı.

Teşhis için aile fertlerinden DNA örneği alınırken, terör örgütü PKK'nın 2 yıl önce Kasım Yıldırımçakar'ın öldüğünü söyleyip, taziye çadırı kurdurduğu ortaya çıktı.


JANDARMA SALDIRIYI DÜZENLEYEN TERÖRİSTİN EVİNE GİDİNCE ORTAYA ÇIKTIKayseri'de geçen cumartesi günü Komando Tugayı'ndan çarşı iznine çıkan askerleri taşıyan halk otobüsüne bomba yüklü araçla saldırı düzenleyen ve 14 askeri şehit eden, çoğu asker 55 kişinin yaralanmasına neden olan PKK'lı teröristin Özalp nüfusuna kayıtlı Kasım Yıldırımçakar olduğu belirtilmesi üzerine jandarma harekete geçti. Kayseri Cumhuriyet Başsavcılğı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında bu sabah saatlerinde jandarma, Yılrdırımçakar ailesinin oturduğu Özalp İlçesi'ne 7 kilometre uzaklıktaki Sarıköy Mahallesi'ne gitti. 


2 YIL ÖNCE TAZİYE ÇADIRI  KURULMUŞ


Terörist Kasım Yıldırımçakar'ın Sarıköy Mahallesi'ndeki babasının evinde kapsamlı arama yapan jandarma, evde kullanılan cep telefonlarına ve bazı belgelere incelenmek üzere el koydu. Teröristin kimlik tespitinin kesinleşmesi için babası İsmail Hakkı Yıldırımçakar ve aile fertlerinden DNA testi için örnek alınacağı da belirtildi.(Terörist Kasım Yıldırımçakar'ın Sarıköy Mahallesi'ndeki babasının evinin bulunduğu köy)


Olayın duyulmasının ardından Sarıköy Mahallesi'nde oturanlar büyük bir şok yaşadı. Mahalle sakinleri, PKK'nın 2 yıl önce terörist Kasım Yıldırımçakar'ın öldüğünü bildirdiğini ve mahallede taziye çadırı bile kurulduğunu söyledi. Adlarının açıklanmasını istemeyen köylüler, "PKK'dan öldüğü haberi geldi. O zaman taziye çadırı bile kurduruldu ama nedense cenazesi gelmemişti" dedi.

Güvenlik birimleri, bu yöntemle terörist Kasım Yıldırımçakar'ın nüfus kaydından düşürülüp aranmamasını sağlamanın amaçlandığını değerlendiriyor.Kayseri saldırısını terör örgütü PKK'ya bağlı TAK üstlendi


SOYADIMIZI DEĞİŞTİRECEĞİZAk Parti Özalp İlçe Başkanı Orhan Yıldırımçakar da soyadı benzerliği nedeniyle sıkıntı yaşadığını söyledi. Başkan Yıldırımçakar, teröristle bir akrabalıklarının olmadığını belirterek, "Özalp'te Yıldırımçakar soyadını taşıyan çok aile var. 3 ayrı mahallede bu soyadı taşıyan aileler yaşıyor. Teröristin soyadımızı taşımasından çok, Özalpli olması bizi üzmüştür. Biz her zaman terörün karşısında olduk. Özalp halkı da bu konuda çok üzgün. Biz uzun zamandır bu soyadını değiştirmeyi istiyorduk. Bu olaydan sonra soyadımızı değiştirmeye tam olarak karar verdik" dedi. (DHA)Patlamada yaralanan asker: Şoföre takip edildiğimizi söyledik, umursamadı

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Son dakika! Güzellik merkezinde yanan genç kız aldığı cevapla şaşkına döndü