Kayseri'de polis teşkilatının 174'üncü yılı kutlandı

Kayseri'de polis teşkilatının 174'üncü yılı kutlandı

Kayseri'de polis teşkilatının 174'üncü yılı kutlandı

08 Nisan 2019, Pazartesi 14:23 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Olcay DÜZGÜN/KAYSERİ, (DHA) - TÜRK polis teşkilatının 174'üncü yıl dönümü nedeniyle Cumhuriyet Meydanı'nda sergi açıldı.
Sergi açılışına, Vali Şehmus Günaydın, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, müdür yardımcıları ve vatandaşlar katıldı. Sergide Vali Günaydın, Olay Yeri İnceleme, Bölge Trafik, Trafik Denetleme Şube Müdürlükleri, Toplum Destekli Polislik,  Özel Harekat Polisleri ve Atlı Birliklerin stantlarını gezdi. Sergide ayrıca, atlı birlikler ve 'Jack' isimli narkotik köpeği ilgi gördü. Etkinlikte konuşan Vali Günaydın, "Özellikle terörle mücadelede TSK ile birlikte son yıllarda büyük başarı elde edildi. Bu da teşkilatlarımızın teknolojik cihazlarla donatılması sonucu ortaya çıktı" dedi.
Trafik kurullarının önemine değinen Vali Günaydın, "Özellikle trafikte sürücü ve yayalarımıza büyük görev düşüyor. Yaya geçitlerinde insanlarımız yaralanıyor ve hayatını kaybediyorsa, burada ciddi eksikliğimiz var demektir. Eğitim, uygulama ve denetim önemli. Trafik kazalarının en önemli nedenleri, alkollü araç kullanma, hız ve kurallara riayet etmeme. Bunların hepsi insan kaynaklı. Vatandaşlarımızdan bu konuda hassasiyet bekliyoruz" şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 77 yıllık sahra topu müzede yerini aldı