Kayserispor'da Galatasaray maçı sonrası yönetimde fikir ayrılığı yaşandı

Galatasaray'a kendi evinde 3-0 gibi net bir skorla yenilen Kayserispor'da maç sonu açıklamaları gündeme oturdu. Başkan Berna Gözbaşı hakeme ve Galatasaray yönetimine yüklenirken, Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz, öz eleştiri yapmayı tercih etti.

14 Mart 2021, Pazar 10:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Gözbaşı, Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadı'nda oynanan maçın ardından yaptığı açıklamada, "Moralimizi bozmadan yolumuza devam edeceğiz. Adalet isteyenleri herhalde tüm Türkiye gördü. Adaletlerini buldular. Teşekkür ediyorum" diye konuştu. Gözbaşı, Muhabirlerden gelen "Tepkiniz hakeme mi?" sorusuna ise, "Ben konuşmayayım" cevabını verdi.

Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz ise Başkan Gözbaşı'nın sözlerine taban tabana zıt şeyler söyledi. Tokgöz, Gözbaşı'nın duygusal davrandığını söyleyerek kendi oyunlarını eleştirdi ve şunları kaydetti:

Bu maça ciddi şekilde inanarak çıktık ama bir türlü istediğimiz oyunu oynayamadık. 0-0'ken kaçırdığımız yüzde yüzlük karşı karşıya bir pozisyonumuz var. Devamında da bir gol yedik. Hakem olayına gelince sadece ve sadece benim görüşüm ve Kayserispor olarak eski hakemlerden oluşan bir tanesi de yabancı olmak üzere 6 kişilik bir hakem heyeti kurduk. Sadece maçlarımızda verilen kararların bize raporunu iletiyorlar. 

Bu maçta da raporumuz geldi. Tartışılan bir kırmızı kart pozisyonu var ama hakem heyetimiz bunun asla kırmızı kart olmayacağını söyledi. Halis Özkahya'nın yönetimine de baktığımız zaman gördüğünü vermeye çalışan bir hakem olduğunu gördük.

Bir yabancı hakemin çıkmayan toptan taç ve devamında da yediğimiz bir gol var ama bunu açıkçası hakemlere mal edemeyiz. Biz oynayamadık, yenildik. Galatasaray'ı tebrik ediyorum.

Tokgöz, muhabirlerden gelen "Başkanla çok farklı açıklamalar yaptınız" yorumunu ise, "Başkanımız biraz duygusal yaklaştı ancak doğrusu bu, gerçek bu" diyerek cevapladı.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Fenerbahçe Boupendza ile ilgilenmediğini açıkladı