Kazadan aşk doğdu

Kazadan aşk doğdu

Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde, çıktığı günübirlik tekne turunda denize atlarken bel omuru kırılan ve devlet hastanesindeki tedavisini ardından ülkesine dönen Fransız turist Vanessa Eberhart, mutluluğu Türkiye'de buldu

21 Mayıs 2012, Pazartesi 21:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

27 yaşındaki Eberhart, tedavisi boyunca kendisini yalnız bırakmayan Light House Otel Müdürü Önder Önen ile dostuklarını nikah masasına taşıma kararı aldı.

Fransız hemşire Vanessa Eberhart, geçen Eylül ayında Fransa’nın Metz şehrinden tatil için Bodrum’a geldi. Ortakent’teki Light House Otel’de kalan Eberhart, 12 Eylül günü arkadaşlarıyla günlük tekne turuna çıktı. Tekne, Karaada’ya geldiğinde Eberhart, yüzmek için 15 metre yükseklikten ’ölüm çukuru’ olarak nitelendirilen Meteor Çukuru’na atladı. Bel omuru kırılan Eberhart, suda hareketsiz kaldı. Talihsiz kadın, tekne personeli ve arkadaşları tarafından sudan çıkartılıp, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin cerrahı Ender Tabur tarafından ameliyat edilen Eberhart, üç gün yoğun bakımda tutulduktan sonra servise alındı. Serviste üç hafta süren tedavisi süresince Eberhart’ı Light House Otel Müdürü Önder Önen, yalnız bırakmadı. Eberhart’ı her gün ziyaret edip, ihtiyaçlarını karşılayan Önen ile Eberhart’ın dostlukları daha da gelişti. Tedavisinin ardından ülkesine dönen Eberhart, Önen’i Fransa’ya davet etti. Üç hafta Fransa’da kalan Önen ile Eberhart arasındaki arkadaşlık aşka dönüştü.

Eberhart, geçen hafta Önen’in ardından Bodrum’a geldi. Gelecek yıl hayatlarını birleştirme kararı alan gençler, Bodrum Devlet Hastanesi’ne gidip, doktorlara teşekkür etti.

Yaşadığı talihsiz kazanın ardından mutluluğu Türkiye’de bulduğunu belirten Eberhart, "Kazadan sonra, burada tedavi olmak bile istemiyordum. Çok sağlıklı olur mu? düşüncesini taşıyordum. Ama doktor ve personelin sıcak ilgisi beni çok mutlu etti. Felç olmaktan korkuyordum. Korkularım boş çıktı. Çok sağlıklı bir şekilde yürüyebiliyorum. Bodrum’a hem tatil hem kontrol hem de sevgilimi görmek için geldim" dedi.

Önder Önen ise Eberhart ile güzel bir birliktelikleri olduğunu belirterek, gelecek Şubat ayında evlenme kararı aldıklarını hastane personeli ile paylaştı. Önen, nerede yaşacaklarına ise daha sonra karar vereceklerini söyledi.

Bodrum Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Oğuz Şahin, Eberhart’ın kendilerine geldiğinde durumunun oldukça kötü olduğunu belirterek, "Tedavilerini yapıp, taburcu ettik. Bugün de hastanemize hem kontrol hem de teşekkür için gelmiş. Biz de kendisini hastamiz de gördüğümüz için mutlu olduk" dedi.

Sezer ŞAHİNDAŞ/BODRUM (Muğla), (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İstanbul'da sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili gözler Salı gününe çevrildi!