Kazlara taş atma cinayeti

Adana'da bir çocuğun komşusunun kazına taş atmasıyla başlayan olayda 3 kişi öldü 4 kişide yaralandı

A A
Kazlara taş atma cinayeti

Çocukların kazlara taş atması nedeniyle çıkan cinayette 9’u tutuklu 10’nin can güvenliğinden dolayı Samsun’da yargılanmasına devam edildi.

Adana’nın Seyhan ilçesi Küçükdikili Çınarlı Mahallesi’nde 26 Eylül 2013 tarihinde meydana gelmişti. Aynı sokakta oturan Alkan ailesinin 2.5 yaşındaki çocuğu, iddiaya göre Kara ile Örgen ailelerinin evine taş attı. Atılan taşlardan kazlar ürkünce Sevcan Kara (37), Alkan ailesinin evine giderek, "Çocuk eve ve kazlara taş atıyor. Rahatsız ediyor" diyerek uyardı. Zabit Alkan (23) da, "O daha çocuk. Nerede isterse oynar" dedi.

Bunun üzerine kadınlar arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine aileler, kendi akrabalarını da olay yerine çağırdı. Silahlı, bıçaklı ve sopalı kavgada Metin Batir (30), Kadir Örgen (22) ile Yüksel Yeter (22) öldü, 4 kişi de yaralandı.

Olayın ardından gözaltına alınan Orhan B.(40), Turan B.(42), Enis B.(23), Mehmet B.(32), Sevcan K., Zabit A., Şeyhmus P. (26), Nuri Ö. (30) ve M.Ö. (15) tutuklanırken, kaçan İlhami B. (43) hakkında da yakalama müzekkeresi çıkartıldı. 10 şüpheli hakkında ’kasten öldürme’, ’öldürmeye teşebbüs’, ’suça iştirak’ suçlarından 1 ile 3 kez arasında ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ancak Yargıtay 5. Ceza Dairesi davanın güvenlik nedeniyle Samsun’da görülmesine karar verdi. 9’u tutuklu 10 kişinin Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün yargılanmalarına devam edildi.

Bugün karara çıkacak olan davada Adana Barosu’na kayıtlı 2 avukatın mazeret dilekçesi verip duruşmaya katılamayacaklarını belirtmesi ve Samsun Barosu’na kayıtlı bir avukatın da dava dosyasını bugün itibarıyla aldığını belirtip dosyayı inceleyip savunma yapmak üzere süre istemesi üzerine duruşma karar verilmek üzere ileri bir tarihe ertelendi. 

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Aday listesi en iyi olan CHP ve HDP