'Kazlıçeşme Meydan Muharebesi'

Başbakan Erdoğan, dün CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuştuğu İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'ndaydı

05 Haziran 2011, Pazar 20:38 Son Güncelleme:
A A
'Kazlıçeşme Meydan Muharebesi'

Partisinin İstanbul mitingini burada gerçekleştiren Erdoğan, konuşmasının sonunda CHP mitingi ile kendi mitinglerine katılımı kıyasladı.

>> KILIÇDAROĞLU:  DİŞLERİNİ SÖKECEĞİM ONUN

Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun dünkü ‘1 milyon kişi topladık’ açıklamasına, "Emniyet tek tek sayım yapıyor ve verilen rakam belli. Şişir şişir 100 bin kişi" dedi ve ekledi:

"Dün İzmir’de yaptığımız miting bile, CHP’nin buradaki mitinginin 3 katıydı... TV’de çekilmiş olan resimleri yan yana koysunlar, hangisi daha fazla ortaya çıkar. Eğer dün burada 1 milyon kişi varsa, bugünkü mitingimiz 10 milyon...”

CHP liderinin sahneyi önde kurdurduğunu belirten Erdoğan, "Uyanık ya, alanı küçültmüş" dedi ve MHP lideri Devlet Bahçeli’ye seslendi: "O da bu alanın 4’te 1’inde miting yapıyor."

Genelde mitinglerde 1 saat konuşan Erdoğan, İstanbullulara 1 buçuk saat boyunca seslendi.

"KILAVUZU KARGA OLANIN..."

Kılıçdaroğlu’nun "Onun dişlerini sökeceğim" sözlerine değinen Erdoğan, "Hesap uzmanı mısınız, diş doktoru musunuz?.. Ben bu dişleri sana teslim etmem. Sen yine git hesap uzmanlığına devam et. Ama Allah bu ülkeyi senin gibi hesap uzmanlarının eline düşürmesin... Akıl hocalarını da değiştir, kılavuzu karga olanın...." şeklinde konuştu.

Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayıyken, Kadir Topbaş hakkında dosyalar açıkladığını ancak bunların arkasının gelmediğini belirten Erdoğan, sözü Kayseri'ye getirdi: "Senin tüm belediye başkanların bir Mehmet Özhaseki etmez."

"12 Haziran sonrasında en büyük projemiz yeni bir anayasa" diyen Erdoğan, kalabalığı kastederek "İstanbul Türkiye’nin ölçüsü" dedi.

“CHP mitingi 100 bin kişiden fazladır ama herhalde bu miting daha kalabalık oldu. CHP burada ilk defa miting yaptı. AK Parti ise burada tecrübeli. İki mitingin de partiler için başarılı geçtiğini söyleyip ‘Kazlıçeşme meydan muharebesi’ diyebiliriz.”

(ntvmsnbc)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cezayir, Gambiya ve Senegal’i ziyaret edecek