Keanu Reeves formunu nasıl koruyor?

Aksiyon filmlerinin aranan ismi Keanu Reeves, başarısının çoğunu fit vücuduna borçlu. Peki 56 yaşındaki usta aktör formunu nasıl koruyor? Keanu Reeves'in antrenörü Patrick Murphy, ünlü aktörün egzersiz sırlarını açıkladı.

21 Şubat 2021, Pazar 13:30 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

John Wick film serisini böylesine büyük bir üne kavuşturan şeylerden birinin de ünlü Hollywood yıldızı Keanu Reeves'in role şaşırtıcı biçimde bağlılığının olduğunu söylemek abartı olmaz.

Matrix film serisinin yıldızı daha önce zorlu aksiyon sahnelerini dublör kullanmadan çekmek istemesiyle de gündeme gelen oyuncunun canlandırmak istediği sahnelerin altından kalkabilmek için yapması gereken egzersiz rutiniyse sanılandan daha yorucu görünüyor.


NTV'de yer alan habere göre Reeves'in antrenörü Patrick Murphy oyuncunun sevdiği egzersizlerin listesini verdi.

Listedeki hareketler arasında dış rotasyon (external rotation), band row, band reverse fly gibi bantla yapılan egzersizlerin yanı sıra, şınav ve plank da yer alıyor. Murphy rolün ne kadar zorlu olduğunu şu ifadelerle anlattı:

John Wick sinema tarihinin en çok fiziksel güç gerektiren rollerinden birisi. Koreografi, birden fazla dövüş disiplini, takla atma, zorlu sahneler, ata binme, zorlu biçimde araç kullanma, silah eğitimi ve diğer eğitimler Keanu Reeves'in vücudunun cehennemden geçtiği anlamına geliyor.

Kariyeri boyunca pek çok oyuncuyla çalışan Murphy, Reeves'in azminin kendisini hâlâ şaşırttığını şu ifadelerle açıkladı:

Keanu Reeves filmlere hazırlanırken muazzam düzeyde odaklanır ve kendini tamamen adar. Motivasyonunu nereden aldığını bilmiyorum ama iş ahlakının bu dünyanın dışında olduğunu biliyorum. Yapım başlamadan önce aylarca hazırlanıyor ve çekimler süresince antrenman yapıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Armut tipi vücutları şekle sokmak için diyet ve egzersiz önerileri