Keçiler definecilerin kurbanı oldu

Bolu'nun Ericek Köyü'nde, definecilerin kazdığı yaklaşık 15 metre derinliğindeki çukura düşen iki keçiden birini sahibi, birini ise itfaiye ekibi kuyuya inerek dışarı çıkardı.

A A
Keçiler definecilerin kurbanı oldu

Ericek Köyü’nün Karacalar Mahallesi’nde yaşayan Hüseyin Akkaya, 200 keçisini otlatmak için ormanlık alana çıkardı. Bugün öğle saatlerinde keçilerden ikisi ormanda definecilerin kazdığı yaklaşık 15 metre derinliğindeki çukura düştü. Hüseyin Akkaya, halatın ucuna çengel takıp keçilerden birini boynuzundan tutarak çıkartmayı başarırken, diğeri de kuyunun dibinde sıkıştı. Hüseyin Akkaya, Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nü arayarak keçisinin çıkartılması için yardım istedi. Olay yerine gelen Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görevli arama kurtarma ekibi, tarlalardan güçlükle geçerek kuyunun olduğu bölgeye ulaştı. İtfaiyeci, ağaca bağladığı halata tutunarak kuyuya indi. Keçi, boynuzuna halat bağlandıktan sonra itfaiye ekibi tarafından yukarı çekilerek dışarı çıkarıldı.

Hüseyin Akkaya, çukurun defineciler tarafından kazıldığını söyledi. Akkaya, "Keçinin bir tanesi düştü, arkasından diğeri düştü. Bir tanesini kurtardık ama diğeri içeride kaldı. İtfaiyeyi arayarak yardım istedik. Keçimizi kurtardılar, hepsine çok teşekkürler" dedi.

Mutlu YUCA/BOLU, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Şehitlerin fotoğrafları