Keçileri kurtarmak için AFAD ekipleri çalışma başlattı

Karabük’te iki gün önce kayalıklarda mahsur kalan 16 keçiyi kurtarmak için AFAD ekipleri çalışma başlattı

26 Şubat 2017, Pazar 23:01
A A

İki gün önce Salmanlar köyü yakınlarında keçilerini otlatan Sezai Yorulmaz, hayvanlarının bir kısmının eksik olduğunu fark etti. Çevrede keçileri arayan Yorulmaz, 16 keçinin kayalıklarda mahsur kaldığını fark etti.

AFAD yardımlarına koştu

AFAD yardımlarına koştu

Köylülerin de yardımıyla iki gündür keçileri indirmeye çalışan Yorulmaz, başaramayınca durumu AFAD ekiplerine bildirdi. Bölgeye giden ekipler, mahsur kalan keçileri kurtarmak için çalışmalara başladı.

2'Sİ TELEF OLMUŞ

2'Sİ TELEF OLMUŞ

AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay, 16 keçinin iki gün önce mahsur kaldığını, bunlardan ikisinin daha önce birisinin ise çalışmaların sürdüğü sırada düşerek telef olduğunu söyledi.

Kendilerine bilginin bugün öğleden sonra ulaştığını anlatan Erbay, "Asıl amacımız canlıları kurtarmak. Köprü yaptık. Havanın da kararması nedeniyle hayvanları kurtarma çalışmalarına yarın sabahtan itibaren yeniden başlayacağız." diye konuştu.

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.