Kedi yavrusu sandı, puma çıktı

Kedi yavrusu sandı, puma çıktı

Arjantin'in kuzeyindeki Tucuman eyaletinde bir kadının, anneleri ölen bir kedinin yavruları sanarak evde beslemeye başladığı hayvanlar puma çıktı. Santa Rosa de Leales kasabasında yaşayan Florencia Lobo, yol kenarında buldukları ve iki ay evde besledikleri hayvanların puma olduğunu veteriner muayenesinde öğrendi.

27 Kasım 2019, Çarşamba 11:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Arjantin'de yaşayan Florencia Lobo isimli kadın, 2 ay boyunca evinde beslediği 'kedi yavrularının' aslında puma olduğunu veterinere gidince anladı. Lobo, Reuters'a yaptığı açıklamada "Hayvanları kardeşimle, ölü bir kedinin yanında bulduk. Anneleri doğum sırasında öldü sandık. Eve getirdikten sonra biri öldü, diğerine Tito adını verdik" dedi. ​Lobo'ya göre veteriner, başta hayvanın ne olduğunu bilemediğini ancak 'kesinlikle normal bir kedi olmadığını' söyledi. Sonrasında hayvanın Güney Amerika ve Kuzey Amerika'nın güneyine özgü bir puma cinsi olan Yaguarundi olduğu ortaya çıktı.BBC'nin haberine göre, Yerba Buena'daki bir hayvan barınağına teslim edilen yavru pumanın bir süre sonra doğaya salınacağı açıklandı. Sürüngen, kurbağa, kuş ve balıkla beslenen bu hayvanların çok iyi yüzdükleri ve ağaçlara tırmanabildikleri belirtiliyor.

ABD'de Humane Society adlı hayvanlara yardım örgütü, yaralanma gibi yardıma ihtiyaçları olduğuna dair bir işaret olmadıkça hayvanların kurtarılmaması gerektiği tavsiyesinde bulundu.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İşte en çok merak edilen köpek cinsi: Poodle