Kediler neden köpekler gibi sevgi gösterileri yapmıyor?

Bazı insanlar, kedilerin insanları köpeklerden daha az sevdiğine inanma eğilimindedir. Ama bu gerçekten doğru mu?

28 Ağustos 2021, Cumartesi 16:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bir kedinin davranışları oldukça karışık ve anlamsız gelebilir ancak köpeklerin davranışları oldukça net ve açıktır.

Bu konuda yapılan birkaç çeşit araştırmadan sonra, araştırmalar kedilerin gerçekten de koruyucularına köpeklerle aynı türden bir bağlılık göstermediğini söylüyor. 

Köpekler bakıcılarını bir güvenlik kaynağı olarak görürler ve bu onlara karşı daha fazla sevgi gösterir. Bu, tüm kedilerin koruyucularıyla olan ilişkilerinden hoşlanmadıkları anlamına gelmez. Sadece çeşitli nedenlerle ve köpeklerden farklı şekillerde insan arkadaşlığı ararlar.

Köpeklerin bakıcılarının eve girmesi veya evden çıkması için kapının yanında durması gibi. Bu onların bağlanma ve ayrılık kaygısını da belirler. Bu tür davranışlar kedilerde görülmez. 

Bunun nedeni kedinizin sizi sevmediği ya da özlemediği anlamına gelmiyor. Bunun nedeni aslında onların doğasında saklı...

Kediler, hayatta kalmak için köpekler kadar sosyal gruplarla yakın bir bağa ihtiyaç duymayan daha yalnız avcılardır. İnsanlarla birlikte çalışan ve yaşayan köpekler, ihtiyaçları için onlara bağımlıdır, kediler değil.

Ancak kediler de sahipleriyle kesinlikle sosyal bir bağ kurarlar ve onlara sevgi gösterirler.

 Bu sadece, tüm bu köpek teorilerinin sizi kedilerden daha çok sevdiğini söyler.

Sadece kedilerin işleyişini köpeklerin işleyişini anlamalısınız. Her ikisi de sevgiyi büyük ölçüde farklı şekillerde ifade eder.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hayvan barınakları tehlikeli ırklar ile doldu