Kedilerin tüylerinin dökülmesi nasıl engellenir?

Kedi besleyenlerin en rahatsız olduğu konu tüylerinin çok dökülmesi...Kedilerin tüyleri birçok nedenden dökülebilir ve bu son derece doğaldır. Kedilerin tüylerinin dökülmesinin engellemek için yapabileceğiniz bazı şeyler var. Ancak öncelikle neden tüylerinin döküldüğü araştırılmalı. Kedilerin tüylerinin dökmesi nasıl engellenir? Kedilerin tüy dökmesi önlenebilir mi? Merak ettiğiniz soruları cevaplandırdık...

09 Haziran 2021, Çarşamba 17:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kedilerin tüylerinin dökülmesi son derece doğal. Ancak aşırı bir dökülmede müdahale şart. Kedilerin tüylerinin dökülmesini engellemek için kullanılacak ilaçlar var.

Kedi tüylerinin dökülmesini engellemek için öncelikle kedinin sağlık durumunu kontrol ettirmeniz gerekir. Veterinerler eşliğinde yapılan sağlık kontrolü ile birlikte kedinin tüyünün dökülme nedeni de ortaya çıkacaktır.

HASTALIKLAR NEDEN OLABİLİYOR

HASTALIKLAR NEDEN OLABİLİYOR

Kedi tüyü dökümüne neden olan deri hastalıkları da olabilmektedir. Öncelikle kedinin hastalığını tespit edip tedavi seçeneklerini bir an önce veteriner eşliğinde yapılması gerekir. Bu şekilde kedinin tüylerinin de dökülmesi engellenecektir.

Aynı zamanda kediler susuz kaldığı durumlarda da tüylerini dökebilmektedir. Bundan dolayı yeterli derecede su içmesini sağlayarak kedi tüylerinin dökülmesini engelleyebilirsiniz.

KEDİLERİN TÜY DÖKMESİ ENGELLENEBİLİR Mİ?

KEDİLERİN TÜY DÖKMESİ ENGELLENEBİLİR Mİ?

Kedilerin tüy dökmesi engellenebilir bir durumdur. Bunun için tüylerinin düzenli olarak taranması gerekmektedir. Bu tarama yöntemi tüy dökmesini engelleyecek olan en kolay yöntemlerden biri olarak bilinmektedir.

Kedilerin tüy dökmesi bu şekilde önlenir ve kediler zaten taranmaktan da hoşlanan canlılar olarak bilinir.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kedilerin nesli tükenirse dünyada neler değişir?