Kedilerin yaşı en kolay nasıl hesaplanır?

Kedi sahiplerinin kedilerinin yaşlarını hesaplamak konusunda kafaları biraz karışık. Kedilerin yaşını köpek yaşıyla karşılaştırmak yanlış. Uzmanlar, kedilerin yaşlarını hesaplamanın bir yolunu buldular. Peki kedi yaş hesaplama nasıl yapılır? En kolay kedi yaşı nasıl hesaplanır? Kedi yaşı hakkında bilmeniz gerekenler...

25 Mayıs 2021, Salı 15:13 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bazı insanlar, kedi yaşının da köpek yaşı gibi 7 ile çarpılarak hesaplandığını öne sürüyor. Ancak kedi yaşının köpek yaşıyla karşılaştırmak son derece yanlış bir hareket.

Kediler, hayatlarının ilk 2 yılını çok hızlı bir şekilde büyüyerek geçirirler.

Kedilerin insan yaşındaki karşılığını öğrenmek, onlara nasıl davranmamız gerektiği konusunda bilgi sahibi olmamızı sağlar.

Kedinizin insan yaşına karşılık gelen yaşını öğrendiğinizde, bakımı ve sağlığı konusunda da gereken tedbirleri almak kolaylaşır.

İLK YIL 10-14 İNSAN YAŞINA EŞİT

İLK YIL 10-14 İNSAN YAŞINA EŞİT

Doğduktan sonra ilk 1 yıl kediler için son derece önemli.

Genel anlamda en kolay kedi yaşı hesaplama kaba bir hesap ile bir kedinin ilk olarak on iki ayı toplamda on ile on dört insan yaşına eşit olarak kabul edilir.

2. YILDA 25 YAŞINDA OLURLAR

2. YILDA 25 YAŞINDA OLURLAR

Kedilerin iki yaşına geldiklerinde ise insan yaşına göre kıyaslandığı zaman ortalama olarak yirmi beş yaşında olurlar.

Ayrıca iki yaşından sonrasında kedilerin büyümesi oldukça yavaşlar ve de bu yaştan sonra da her bir yıl ortalama olarak 4 ya da 5 insan yaşına eşit olarak hesaplanır.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Köpekler için zararlı olan meyve ve sebzeler