Kedinin çenesini kırıp kaçtılar! Mahalleli kurtardı!

Avcılar'da bir otomobilin çarpıp yaralı halde bırakarak gittiği kediyi çevredeki hayvanseverler ile belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü kurtardı. Çenesi kırılan kedi, İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hastanesi'nde tedavi edilerek sağlığına kavuşturuldu

19 Ocak 2017, Perşembe 09:58
A A

İstanbul Avcılar'daki Tahtakale Mahallesi'nde bir otomobil sürücüsü çarptığı bir sokak kedisini yaralı halde bırakarak gitti.

Sokak kedisini yaşatmak ve sağlığına kavuşturmak için hayvanseverler ve görevliler seferber oldu.

Ispartakule Efes Evleri yakınlarındaki kazada yaralanan kediyi gören Hülya Çolak Alikan ve iki arkadaşı onu yaşatmak için harekete geçti.

Hülya Çolak Alikan Avcılar Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'nü aradı.

Görevliler, kısa sürede kaza yerine giderek sokak kedisini Veteriner İşleri Rehabilitasyon Merkezi'ne getirdi.

Veteriner kontrolünde alt çenesinde 2 kırık tespit edilen kedi, Avcılar Belediyesi'nin daha önce protokol imzaladığı İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Hastanesi'ne götürüldü. 

Veteriner Fakültesi'nde röntgen filmleri çekilen sokak kedisinin dişleri sabitlenirken, çenesindeki iki kırık tedaviye alındı.

Dişleri sabitlendiği için 15 gün 2 saatte bir gırtlağından sıvı mamalarla beslenen kedinin 2 hafta sonra dişleri açılırken, kırık çene kemiğinin kaynadığı ve eski sağlığına kavuştuğu görüldü. Sağlığına kavuşturulan kedi hayvanseverlere teslim edildi.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.