Kedinin kablo kemirmesi nasıl engellenir?

Kedilerin kablo kemirmesi engellenmesi en zor olan durumlardan biri. Oldukça tehlikeli olan kablo kemirme alışkanlığını alacağınız birkaç önlemle çözebilirsiniz. Kedi kovucu spreyler bu süreçte en büyük yardımcınız olabilir ancak bunu en son tercih etmeniz gerekiyor. İşte kedinin kablo kemirmesini engellemenin yolları.

28 Temmuz 2020, Salı 14:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kedilerin kablo kemirme alışkanlığı bıraktırılması en zor alışkanlıklardan biri. Özellikle büyüme dönemindeki kediler bu tür eşyaları kemirmeye bayılır. Eğer kablo kemirme alışkanlığı olan bir kedinin sahibiyseniz, kabloları prizde tutmamaya özen göstermekle işe başlamalısınız. Aksi halde kedinize elektrik çarpabilir. Şimdi kedileri kablo kemirmekten nasıl vazgeçirebileceğimize dair ipuçlarına göz atalım.


Dikkatini başka yöne çekin

Dikkatini başka yöne çekin

Kablo kemiren bir kedi için ilk yapmanız gereken şey ilgisini başka bir yöne çekmek olmalı. Kedinizle oynayabilir, ona oyuncaklarını getirebilir ve enerjisini atarak onu yorabilirsiniz.

Kedi tırmalama düzeneğiniz varsa, onun üzerine dikkat çekici oyuncaklar koyabilir ve kedinizin tırmalama düzeneğine gitmesini sağlayabilirsiniz.

Kabloları alüminyum folyoyla sarın

Kabloları alüminyum folyoyla sarın

Kediler  alüminyum folyoyu pek sevmezler. Ağızlarına aldıklarında oldukça rahatsız olurlar. Kablolarınızı folyoyla sararak kedinizin kabloları kemirmesine engel olabilirsiniz. Folyonun kablodan çıkmamasına ve iyice sarılmasına özen gösterin.

Kalın kablolar tercih edin

Kalın kablolar tercih edin

Eğer her şeye rağmen kediniz kablo kemirmekten vazgeçmiyorsa, kediye zarar vermeyecek şekilde kalın kablolar tercih edin. Kabloların olduğu bölgelere kedi uzaklaştırıcı sprey sıkarak kedinizin kablolara artık dokunmamasını sağlayabilirsiniz.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İngiltere bir ev kedisinde corona virüs tespit edildi