Kediseverlerin ve köpekseverlerin mutlaka izlemesi gereken 10 film

Hayvanseverlerin muhakkak izlemesi gereken filmler hangileri? Hayvan sevgisi, sinemada da pek çok defa karşılık buldu. Hatta belki bir filmdeki kedi köpek sevgisinden sevgisinden etkilenip hayvan sahiplenenler bile olmuştur. Eğer siz de bir hayvan besliyorsanız bu filmlerle ona aşkınız depreşecek. Henüz bir evcil hayvanınız yoksa bu filmler sizi baştan çıkarabilir, kendinizi bir barınakta bulabilirsiniz. Bizden söylemesi!

20 Kasım 2020, Cuma 16:52 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1.Marley & Me

1.Marley & Me

Köpek filmleri arasında en duygusallarından biri… John Grogan’ın duygusal romanından uyarlanan Marley & Me, yeni evli gazeteci çift John ve Jennifer’ın bir yavru köpek sahiplenmesiyle başlıyor. Zamanla kocaman bir köpeğe dönüşmeye başlasa da enerjisinden ve yaramazlığından hiçbir şey kaybetmeyen Marley’nin bu çifte verdiği hayat dersleri üzerine olan filmin başrollerini Jennifer Aniston ve Owen Wilson paylaşıyor.

 2. Rio

2. Rio

Evcil hayvan dendiğinde aklına sadece kediler ve köpekler gelmeyenlerdenseniz, Rio’yu çok seveceksiniz. Evi Brezilya’dan çok çok uzaklarda, Minnesota’nın karla kaplı coğrafyasında onu çok seven sahibi Linda ile yaşayan Rio’nun hayatı, bir gün Linda’nın kuş bilimci Tulio’yla tanışmasıyla değişiyor. Rio’yu gören Tulio, onun soyu tehlikede bir tür olduğunu söyleyerek çiftleşebilmesi için Brezilya’ya gitmeyi teklif ediyor! Brezilya’nın ateşli ve hareketli sokaklarında geçen film, neşeli şarkılarıyla dikkat çekiyor.

 3.My Dog Skip

3.My Dog Skip

Utangaç bir yapısı olan Willie, çevresiyle ilişki kuramayan, içine kapanık bir çocuktur. Günün birinde ona arkadaşlık etmesi için verilen Skip adındaki köpek ile tanışır. Skip sayesinde sosyalleşmeye ve herkesin tanıdığı, popüler bir çocuk olmayan başlayan Willie, günlerini Skip ile birlikte geçirir. Willi ve Skip’in hikâyesi tam da hayvanseverlerin bayılacağı film türlerinde birisi. Şimdiden keyifli seyirler!

 4.Kutup Macerası

4.Kutup Macerası

2006 yapımı Kutup Macerası Antartika’daki iki gezginin, dondurucu soğuk nedeniyle hayatta kalmak için ekip arkadaşları olan köpeklerini arkalarında bırakmak zorunda kalmalarını anlatıyor.

5.Best in Show

5.Best in Show

Mockumentary tarzında çekilmiş bu komedi, Philadelphia’daki bir köpek güzellik ve yetenek yarışmasına katılan köpekler ve sahiplerinin yarışma heyecanını belgeliyor. ABD’nin farklı köşelerinden yola çıkışlarından, hazırlıklarına, yarışma sırasında yaşananlardan, yarışma sonrası röportajlara kadar, hepsi birbirinden tuhaf insanları takip eden film kahkaha garantili.


6.Aşkın Büyüsü

6.Aşkın Büyüsü

1930’larda geçen bir aşk hikayesini anlatan filmde, eski bir veterinerlik öğrencisi gezici bir sirkte çalışmaya başlıyor ve sirk yöneticisinin karısına aşık oluyor. Filmde, birden fazla sirk hayvanının yaşamına tanıklık ediyoruz.

 7.Orman Çocuğu

7.Orman Çocuğu

Filmde, ailesini kaybettikten sonra ormanın derinliklerinde bir ayı, bir siyah panter ve bir kurt sürüsü tarafından büyütülen bir çocuğun hikayesi anlatılıyor. Bir gün evi bildiği ormanı terk etmek zorunda kalan çocuk, hem kendisini hem dış dünyayı keşfetmek için yeni bir arayışa çıkıyor.


8.A Dog’s Purpose

8.A Dog’s Purpose

Her sayfasından evcil hayvan sevgisi fışkıran aynı adlı çoksatan romandan uyarlanan A Dog’s Purpose, farklı türlerde köpek bedenlerinde defalarca reenkarne olan bir köpeğin, farklı yaşamlarda, farklı yuvalarda ve farklı insanlarla yaşadıklarını ve hayattaki amacını sorguladığı duygusal bir masal. Film boyunca komedyen Josh Gad’in seslendirdiği Bailey, Ellie, Tino ve Buddy’i çok seveceksiniz!


9. Frankeneweenie

9. Frankeneweenie

Siyah-beyaz olarak çekilen Frankenweenie, Victor adında bir çocuğun tek arkadaşı olan köpeği Sparky’i ölümünün ardından onu canlandırma çabalarını anlatıyor. Naif ve modern bir Frankenstein hikayesi olduğunu söyleyebileceğimiz film, Tim Burton filmlerinin aynı anda karanlık ve duygulu olabilen dünyasını başarılı bir şekilde yansıtan bir animasyon.

10.The Future

10.The Future

Genç bir çift, Jason ve Sophie’nin bir kedi sahiplenmeye karar vermesi, ilişkileri başta olmak üzere her şeyi değiştiriyor. Her şey derken, buna birbirlerine karşı düşünceleri, inançları hatta uzay-zaman algıları bile dahil! Bağımsız sinemayı fantastik türle buluşturan filmde, Miranda July yalnızca senarist, yönetmen ve oyuncu kimliğiyle değil, kedi Paw-Paw’un sesi olarak da karşımıza çıkıyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dünyayı değiştiren en ünlü 10 matematikçi ve ilginç hayatları