Kemal Doğulu kimdir?

Kemal Doğulu kimdir?

Kemal Doğulu Müge ve Gülşen’le 2. Sayfa programının konuğu oldu. Daha önce bir stil yarışmasında jüri üyesi olan Kemal Doğulu, aynı programda yarışmacı olarak yer alan Tuğçe Ergişi’nin iddialarına yanıt verdi. “Ben salon beyefendisiyim, Kemal Bey diyeceksin” diye eski yarışmacıya tepki gösteren Kemal Doğulu, Tuğçe Ergişi’ye “Sen kimsin?” dedi. Peki, Kemal Doğulu kimdir? İşte detaylar…

09 Mayıs 2019, Perşembe 09:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Kemal Doğulu katıldığı magazin programlarıyla gündeme geliyor. Kemal Doğulu daha önce moda yorumculuğu yaptığı stil programının yarışmacılarından Tuğçe Ergişi’ye ateş püskürdü. Kemal Doğulu yakın zamanda albümü çıkacak olan Tuğçe Ergişi’ye “Benim üzerimden prim yapmak istiyor” dedi. Bu gelişmelerin ardından Kemal Doğulu internette gündem oldu. Peki, Kemal Doğulu kimdir? İşte Kemal Doğulu’nun biyografisi…

KEMAL DOĞULU KİMDİR?

Kemal Doğulu, 14 Ekim 1979; Mersin doğumlu, Türk fotoğrafçı, kuaför ve şarkıcıdır. Oyuncu Kadir Doğulu'nun ağabeyidir.

Uzun süre sanatçıların imaj makerlığını, makyözlüğünü, kuaförlüğünü, fotoğrafçılığını ve modelistliğini yaptı. 2006 senesinde tanıştığı Hande Yener'in Hande Maxi adlı maxi singleında sanatçının fotoğrafçılığını ve imaj makerlığını yaptı. Hande Maxi'den itibaren Hande Yener ile çok samimi olan Kemal Doğulu, sanatçının bundan sonraki albümlerinde sanat yönetmenliğini, fotoğrafçılığını ve kliplerinin de yönetmenliğini üstlendi.

Şarkıcılığa başlaması ise bir gün Hande Yener'in konserine kendi vokalisti gelmeyince Kemal Doğulu'nun yer almasıyla başladı. Hande Yener ve Erol Temizel, Kemal Doğulu'yu çok beğenip proje yapmaya karar verdiler. Bunun sonuncunda da Kemal Doğulu 2008 yılının Ocak ayında "1 Yerde" adını verdiği verdiği elektronik müzik tarzındaki maxi singleını çıkardı. Maxi single'ın ilk klibi olarak albüm ile aynı ismi taşıyan "1 Yerde" adlı şarkıya çekildi. Şubatın başlarında MTV Türkiye'de yayınlandı. Mart başında ise MTV'nin bütün dünyada yayınlanan kanalında yayınlandı ve kısa süre sonra World Chart Exskpress (World Top 10) listesine girdi ve Nisanın başında ise 1 numaraya kadar yükselerek tam 4 hafta üst üste 1 numarada yer aldı. Maxi single'ın 2.klibi ise "Nedense, Nedense?" adlı şarkıya çekildi. Klip Temmuz sonunda çekildi ve 3 Ağustos 2008 günü de ilk kez Kral Tv'de yayınlandı.

Bu şarkıların ardından hemen yeni bir single hazırlığına giren Kemal Doğulu, İkinci single'ının ismi Kemal Doğulu 2 olarak açıklandı. Single fotoğraflarını Hande Yener çekti. Single kapak fotoğrafı ilk kez sanatçının resmi sitesinde gösterildi. Aynı zamanda habertürk gazetesi yazarı Esin Övet'in köşesinde yer aldı. Bu single'da biri yeni, diğeri cover olmak üzere 2 şarkı bulunmaktadır. Bu single'da yer alan Uzayda Aşk Var adlı yeni şarkının müzik ve düzenlemeleri Erol Temizel'e, sözleri Soner Arıcı'ya ait olan bu şarkı aynı zamanda bu single'ın çıkış şarkısıdır. İlk kez 11 Temmuz 2009 gecesi sezon finalini yapan Disko Kralı programında Kemal Doğulu şarkısını paylaştı. Uzayda Aşk Var adlı şarkıya 2009 yılının Eylül ayının başlarında klip çekilmiştir. Klip ise 30 Eylül 2009 günü ilk kez Kral TV'de gösterilmiştir. Klipte Kemal Doğulu, ünlü arkadaşlarıyla kamera karşısına geçmiştir. Klipte Hande Yener gibi birçok ünlü rol almıştır. Klibin yönetmenliğini sanatçının kendisi üstlenmiştir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Günlük burç yorumları! Filiz Özkol yazdı: Koç, İkizler, Yengeç ve diğer burç yorumları