Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yerel seçimde ittifak açıklaması

Belediye başkanları toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu "Biz kiminle ittifak yapacağız? Önce yıllar yılı AK Parti'ye oy verip hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız" dedi

12 Ekim 2018, Cuma 12:58 Son Güncelleme:
A A
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yerel seçimde ittifak açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu "Büyükşehir belediye başkanları görevlerinden istifa etmek zorunda kaldı. Kusurları varsa yargıya çıkarırsın. Ne diyor Erdoğan; 'Ya istifa et ya da bedeli ağır olacak.' Biz gayet net söylüyoruz, bizim verilemeyecek hiçbir hesabımız yoktur. Biz halka veririz hesabı. Zorla istifa ettirilenlerin torunlarına anlatacakları hiçbir hikaye yoktur. Bir kişinin arzusu üzerine istifa ediyorlarsa orada demokrasi yok demektir. Ne var bu istifanın arkasında? Bugüne kadar ortaya çıkmadı ama çıkaracağız" dedi. 

'İSTANBUL'U ALACAĞIZ'

Yerel seçimlerde önemli hedefler koyduklarını söyleyen CHP lideri "Bütün belediye başkanları bizim onurumuz. Önümüzdeki süreçte Balıkesir, Denizli, Uşak, Mersin, Adana, Antalya, Bursa, Ankara ve İstanbul'u alacağız" ifadelerini kullandı. 

'EKSİKLERİMİZ VAR'

"Her şeyi yüzde yüz doğru yaptık diyemiyoruz, eksiklerimiz var. AK Partili bir başkan kentsel dönüşüm için başvurduğunda karar bir hafta içinde çıkıyorsa CHP'li belediye başvurduğunda yıllarca çıkmıyorsa burada eksikliğimiz var" diye konuşan Kemal Kılıçdaroğlu yerel seçimlerde ittifak konusunda şunları söyledi: 

"Yerel yönetimlerde ittifak yapacak mıyız? Sandıkta ittifak yapacağız. Sandıkta mutabakatı sağlayacağız. Yoksul mahallelere pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Biz kiminle ittifak yapacağız? Önce yıllar yılı AK Parti'ye oy verip hayal kırıklığına uğrayan AK Partili kardeşlerimizle ittifak yapacağız. Gelin görün belediye hizmetleri nasıl veriliyormuş."

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Tonlarca palamutla geri döndü