Kenan Sofuoğlu'ndan 'vergi iddialarına' yanıt

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, 'Benim alnım ak, başım dik. Ben hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yapmadım. Bu arabanın vergileri tıkır tıkır ödeniyor. Bu araba için ben devlete 700 bin TL teminat verdim' dedi

07 Temmuz 2018, Cumartesi 18:24
A A
Kenan Sofuoğlu'ndan 'vergi iddialarına' yanıt

24 Haziran Genel Seçimlerinin ardından 27. Dönemde görev yapacak milletvekilleri TBMM Genel Kurulu'nda ant içiyor. Sofuoğlu, milletvekili kayıtları için Meclis'e Lamborghini ile gelmişti.

Bugün yemin töreni içinse motoruyla gelen Sofuoğlu, "Motorla daha yoğun zamanlarda gelmek istiyorum" diye açıkladı. 

'BU ARABANIN VERGİLERİ TIKIR TIKIR ÖDENİYOR'

Sofuoğlu'na 'arabasının vergisini ödemediğine' ilişkin iddiaları sorulması üzerine, "Benim alnım ak, başım dik. Ben hesabını veremeyeceğim hiçbir şey yapmadım. Bunu iddia eden medya kuruluşları ve özellikle muhalefetten iddia edenler araştırsınlar.

Kanuna uygun olmayan bir şey söz konusu ise karşıma çıksınlar. Bu arabanın vergileri tıkır tıkır ödeniyor. Benim başka araçlarım da var onlar normal yoldan alınıyor, bu aracı eşimden dolayı aldık. 

Bu araba için ben devlete 700 bin TL teminat verdim.

Biz böyle bir görevi para pul mevki makam için kabul etmedik. Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik durmak için kabul ettik' açıklamasında bulundu. 

Bu haberi de okudularKenan Sofuoğlu, miting alanına lüks motosikletiyle geldi

Bu haberi de okudularKenan Sofuoğlu Lamborghini marka arabası gündem oldu

İHA


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.