Kendi kızlarının canını, sevdiğinin parasını aldılar

18 yaşındaki Sinem sevdiği Ahmet B. ile evlenmek için evden kaçtı. Ağabeyi ve eniştesi, Sinem'in canını alırken aile bu kez sevgilisinin peşine düştü. Ahmet B.'nin ağabeyi "Sinem'i sizin yüzünüzden öldürdük diyerek tehdit edip bizden 250 bin lira kan parası aldılar" dedi

15 Eylül 2017, Cuma 09:25
A A
Kendi kızlarının canını, sevdiğinin parasını aldılar
Töre cinayeti 25 Mayıs'ta İstanbul Arnavutköy'de işlendi. 18 yaşındaki Sinem Çelik, beşik kertmesiyle evlendirilmek istenince Erzurum'dan İstanbul'a kaçıp sevdiği genç Ahmet B.'nin yanına geldi.

Aile meclisi Sinem için ölüm kararı verdi. Genç kızın ağabeyi ve eniştesi izini buldukları Sinem'i öldürüp kaçtı.
 

'800 BİN LİRA VERİN DE SİZİ ÖLDÜRMEYELİM'


Şüpheliler yakalanarak cezaevine gönderildi. Habertürk'ten Müslim Sarıyar'ın haberine göre bir süre sonra Çelik ailesi kan parası istedi ve Ahmet B.'nin ailesine tehditte bulunup "Sizin yüzünüzden cinayet işledik 800 bin lira verin sizi de öldürmeyelim" dedi. Bunun üzerine Ahmet B.'nin ağabeyi Dursun B. Gaziosmanpaşa Savcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu ve tehdit edenlerin isimlerini verdi. Evini satan ağabey, akrabalarını da dolaşıp para topladı.

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇMEDİ


Kan parası isteyen aileyi ikna eden Dursun B. denkleştirdiği 250 bin lirayı aileye verdi. Ancak Dursun B. şikayetinden vazgeçmedi. Habertürk'e konuşan Dursun B., şunları söyledi: "Hastanede bile Ahmet'i arayıp 'Sıra sana da gelecek' diye tehdit ettiler. Sonra öldürdükleri kızın üzerinden kan parası pazarlığı yapmaya başladılar. 'Kan dökülmesini istemiyorsanız 800 bin lira verin' dediler. Bunu bile pazarlık konusu yapıp 250 bin liraya indirdiler. Daha önce çobanlık yapıyordum. İstanbul'a gelmeden önce hayvanlarımı satıp 2007'de İstanbul'da iki daire almıştım. Onlardan birini sattım yakınlarımdan para istedim. Topladığım parayı aracılara teslim ettim. Onun öncesinde de savcılığa dilekçe verdim. Her şeyi anlattım."

'BİZİ BİTİRDİLER' 


O günden sonra korku içinde yaşadıklarını söyleyen Dursun B. şunları söyledi: "Ailem bu yüzden rahat yüzü göremez oldu. Arkam yok diye üzerime geldiler. Tehdit ettiler, para aldılar. Hem ailemi hem de Ahmet'i bitirdiler. Sinem'in de canına kıydılar. Şimdi yakınlarım da benimle konuşmuyor. Ama ne olursa olsun şikayetimden asla vazgeçmeyeceğim"

Sıradaki haber yükleniyor...