'O şarkıyı keşke hiç söylemeseydim': Kendi şarkılarından nefret eden 10 müzisyen

Müzisyenler kendi şarkılarını her zaman beğenmeyebiliyor. Özellikle de senelerce hit kalmayı başarmışsa. Radyoda, Youtube'ta, film müziklerinde, televizyonda... Sürekli kendi sesini duymak bazen gerçekten de kabusa dönüşebilir. İşte 'o şarkısını' yeniden yazacak olsa daha farklı yazacağını söyleyen, o şarkısından nefret eden ya da o şarkıyı konserlerinde istemeyerek söyleyen 10 isim.

18 Mart 2020, Çarşamba 14:49 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Zayn Malik

1. Zayn Malik

Bir zamanların efsane grubu One Direction'ın en tanınan siması Zayn Malik, gruptan 'gerçekten dinleyeceği müziği üretmek için' ayrıldığını söylemişti. 2015'te gruptan ayrıldıktan sonra The Fader'a verdiği röportajda, One Direction'ın müziğine bayılmadığını, bunun da bir sanatçı olarak yarattığı müziği sınırladığını belirtmişti. Malik'in ifadeleri şöyle "O müziğin arkasındaki yüzde 100 ben değildim. O ben değildim. O müzik zaten bize verilendi, bu insanlara neyin satılacağı bize söylenmişti. Dinlemek istediğim müzik bu değil." 


2. Katy Perry

2. Katy Perry

Katy Perry dendiğinde akla ilk gelen şarkılardan biri 'I Kissed a Girl' olsa da, kendisi, bu şarkıyı yeniden yazsaydı üstünde birkaç değişiklik yapacağını söylüyor. Perry, 2018'de Glamour'a verdiği röportajda, "Geçtiğimiz 10 senede konuşma dilinde gerçekten çok değiştik. Bu şarkıyı yeniden yazmak zroudna kalsam, muhtemelen üzerinde biraz oynarım. 10 senede aklın çok değişiyor, çok büyüyorsun" diyor. 


3. Madonna

3. Madonna

Her ne kadar en büyük hiti 'Like A Virgin' şarkısı olsa da, Madonna'nın favorisi bu şarkı değil. 2008'de Glamour'a verdiği bir röportajda "'Holiday'i ya da 'Like A Virgin'i bir daha söyleyebilir miyim emin değilim. En azından birisinin bana 30 milyon dolar ya da öyle bir şey ödemesi gerekir" diyen Madonna, en az sevdiği şarkısının ise 'Material Girl' olduğunu, bu şarkıyı bir daha duymak istemediğini söylemişti. 

4. Ariana Grande

4. Ariana Grande

Eskinin çocuk yıldızı Ariana Granda 'Put Your Hearts Up' şarkısı için "Keşke o şarkıyı hiç kaydetmeseydim" diyecek kadar ileri gidiyor. Şarkının sahte olduğunu düşünen Grande, çocuklar yönelik olduğunu belirtiyor. Grande, klipten daha da nefret ediyor ve şöyle diyor "Her şey cehennemden fırlamış gibi. Hala kabuslar görüyorum. Bu şarkı tıpkı Facebook sayfandaki eski gönderilerde dolaşmak gibi."

Kanye West

Kanye West

2013'te BBC Radio'ya konuşan Kanye West, 2005'te piyasaya sürdüğü şarkıyı tamamen para kazanmak için yaptığını açık açık söylemişti. "Bu şarkıyı hiçbir zaman sevmedim. Ama yaptığımda iyi para kazanacağımı biliyordum" demişti. West haklıydı hem profesyonel hem de ekonomik anlamda şarkı çok kazandırdı. Hem dijital ortamda en çok indirilen şarkı oldu, hem de 2006 Grammy'de Yılın En Kaydı ve En iyi Rap Solo Performans ödüllerini getirdi. 

6.  Justin Bieber

6. Justin Bieber

Justin Bieber, 2016'da The Bert Show'a verdiği söyleşide Nicki Minaj ile çıkardığı şarkının en az sevdiği şarkısı olduğunu söylemişti. Bieber, "O dönemin popüler müziğiydi ama bu şarkının hiçbir zaman büyük bir hayranı olmadım" diyor. 

11. Miley Cyrus

11. Miley Cyrus

Miley Cyrus, 2009'da piyasaya sürdüğü 'Party in the USA' şarkısıyla ilgili çok da iyi duygular beslemediğini belirterek "O şarkıyı geri alamam ama o ben değilim. O şarkı ne söylemek istediğim ne de sesimi duymak istediğim bir şarkı" diyor. 


8. Lady Gaga

8. Lady Gaga

Lady Gaga, 2011'de Beyonce ile birlikte çıkardığı 'Telephone' için inanması güç olsa da "Telephone'dan nefret ediyorum." diyor. Gaga, dinlemesinin çok güç olduğu şarkı için 'en kötü eserim' diyor. Klip ise onun için ayrı bir fiyasko, "Videodan da nefret ediyorum. Beyonce ile harikayız ama videoda berbat fikirler var. Keşke biraz değiştirebilsem" ifadelerini kullanıyor. 

9. Selena Gomez

9. Selena Gomez

Selena Gomez ise en büyük hitlerinden Come and Get It'in bir Rihanna çakması olduğunu düşünüyor. "O şarkıyı canlı performans olarak sergilemem çok zor. Benim şarkım değil. Çok küçüktüm ve bir hit istiyordum." diyor.

10. James Blunt

10. James Blunt

'You're Beautiful' 2004'te yayınlandıktan hemen sonra büyük bir patlama yarattı, bugüne kadar da James Blunt'ın en hit şarkısı olarak kalmayı başardı. Ama şarkının artık kabak tadı verdiğini düşünen Blunt, şarkının insanları zorla dinlettirildiğildini, bu nedenle de 'rahatsız edici' olduğunu söyedi. Blunt, şarkısıyla aynı şekilde hatırlanmayı istemiyor. 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER IMDb'ye göre Şubat ayının en popüler oyuncuları açıklandı