Kendini yakan Merve ölüme yenildi

Gaziantep'teki evlerinde geçen mayıs ayında çakmakla oynarken kendini yakan 3 yaşındaki Evin Merve Sümbül, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi

A A
Kendini yakan Merve ölüme yenildi

Gaziantep’in Arabanhisar köyünde 25 Mayıs tarihinde meydana gelen olayda, Fatma-Cuma Sümbül çiftinin iki çocuğundan büyüğü olan Evin Merve Sümbül, annesinin su doldurmak için bahçeye çıktığı sırada eline aldığı çakmak ile oynarken üzerindeki elbiseler alev aldı.

Bağırmasına rağmen sesini duyuramayan minik Merve’nin vücudunun büyük bölümü yandı. İçeri girdiğinde gördüğü manzara ile şoke olan anne Fatma Sümbül, kızının yanan elbiselerini söndürdü ve komşularının da yardımı ile çocuğu Gaziantep Devlet Hastanesi’ne götürdü.

VÜCUDUNUN YÜZDE 70'İ YANDI

Burada yapılan ilk müdahalenin ardından hastanenin yanık merkezinde yer olmadığı için Evin Merve Sümbül, Erzurum’daki Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi Yakutiye Araştırma Hastanesi Yanık Merkezi’ne sevk edildi. Merve’nin vücudunun yüzde 70’inde üçüncü derece yanık belirlendi.

DERİ NAKLİ YAPILDI AMA

Merve’nin vücudunun bazı bölgelerindeki derin yara izlerinin tedavisi için babası Cuma Sümbül’den deri nakli yapıldı. Tedavisi süresince üç kez ameliyat olan Merve, doktorların tüm müdahalesine rağmen 23 Temmuz Cumartesi akşamı yaşamını yitirdi.

Acı haberi alan anne ve baba gözyaşlarına boğuldu. Doktorlar ve hastane çalışanları da Merve’nin ölümüyle büyük üzüntü yaşadı. Evin Merve Sümbül’ün cenazesi, memleketi Gaziantep’te toprağa verildi.

Turgay İPEK/DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Şehitlerin fotoğrafları