Kendinizi daha pozitif ve enerjik hissetmenin yolları

Hayatımızda birçok sıkıntı var. İş stresi, geçim kaygısı, özel hayatımızdaki problemler... Tüm bunların varlığında yine kendinizi pozitif ve enerjik tutmanın yolları var. Gelin hep birlikte öğrenelim...

19 Ekim 2018, Cuma 11:33
A A
Güne Erken Başlayın

Güne Erken Başlayın

Güne erken başlamak, bunu düzenli hale getirdiğinizde kendinizi daha zinde hissetmenizi sağlayacaktır. 7 veya 8 saatlik bir uyku sonrasında sabah uyandığınızda günlük programlarınızı gözden geçirin. İşlerinizi öncelik sırasına göre düzenleyin. Sabah, akşam ve öğlen olmak üzere genel bir liste, sonrasında ise saatlik olarak yapacaklarınızı sıraladıktan sonra iyi bir kahvaltıyla enerjinizi yerine getirin. Taze meyve suları, protein ve kalsiyum kaynaklarını alabileceğiniz hafif bir kahvaltı, enerjinizi yerine getirecek önemli bir adımdır.Okuyun ya da Yazın

Okuyun ya da Yazın

Bir hobi edinmek, size özellikle zihinsel anlamda çok şey katacaktır. Okumayı seviyorsanız, uzun zamandır merak ettiğiniz bir kitaba başlamak için daha fazla beklemeyin. Yazmayı seviyorsanız, içinizden geldiği gibi hislerinizi kağıda dökün. Resim yapmak, fotoğraf çekmek gibi hobiler de edinebilirsiniz.


Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin

Arkadaşlarınızla Vakit Geçirin

İş yoğunluğundan veya gündelik yaşamın koşuşturmasından dolayı ihmal ettiğiniz arkadaşlarınızı arayın. Onları evinize davet edin veya sevdiğiniz bir kafeye gidin. Kızlar veya erkekler gecesi düzenleyin. Sosyal ilişkilerinizi kuvvetlendirerek kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.


Ertelemeyin

Ertelemeyin

Erteleme alışkanlığı tembellik ve sonrasında depresif bir ruh haline neden olabilecek pek çok olaya davetiye çıkarır. Bu nedenle uzun zamandır yapmak istediğiniz aktiviteyi sadece yapılacaklar listesinde bulundurmayın ve harekete geçin.

Sıkıldıysanız Değiştirin

Sıkıldıysanız Değiştirin

Kendinizi sorgulamak çok önemli. Çünkü sizi sizden başka kimse daha iyi bilemez. Eğer sıkıldığınız, değiştirmek istediğiniz bir alışkanlık ya da fiziksel durum varsa bunu ertelemeyin. Örneğin; saçlarınızı kestirmek istiyorsanız bunu yapın ya da boyatın. Evinizin dekorunda değişiklik yapın. Yeni bir görüntüye sahip olmak için tarzınızı yenileyin.


 Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.