Kendinizi iyi hissetmenin 10 yolu

Bazen nedensiz bazen de çok haklı nedenlerle kendimizi kötü hissederiz. Altında yatan sebepleri tespit edip kendinizi daha iyi hissetmeye teşvik etmek, bu kötü hisleri olumluya çevirmek biraz da kendi elimizde...

24 Ocak 2019, Perşembe 14:07 Son Güncelleme:
A A
KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN

KENDİNİZE ZAMAN AYIRIN

Evet, çok yoğun tempolarda çalışıyoruz, her şey çok hızlı, hiçbir şeye yetişemiyoruz. Ama kendinizi kötü hissediyorsanız tüm bu koşuşturmacadan bir fırsat yaratıp kendinize vakit ayırın. İster elinize güzel bir kitap alıp okuyun, ister uyuyup dinlenin, isterseniz müzik dinleyin... Yeter ki kendinizle baş başa ve mutlu olun.

MEDİTASYON YAPIN

MEDİTASYON YAPIN

Belki etkisine inanmıyor olabilirsiniz. Ancak dünyanın birçok yerinde kullanılan kadim meditasyon teknikleri çok uzun yıllar denenmiş ve sonuç alınmış uygulamalar. Kendi iç sesinizi dinlemeniz ve iç dünyanıza yolculuk yapmanız faydalı olabilir.

HOBİ EDİNİN

HOBİ EDİNİN

Bazen içinde olduğumuz mutsuzluk döngüsü boşluğa düşüp kafamızın içindeki düşüncelere hapsolmamızdan kaynaklanabiliyor Bunu yenmek için hem elinizi hem de zihninizi meşgul edebilecek hobiler edinin. Üstelik ortaya çıkacak eserler sizi yaratıcı bir kişiye de dönüştürebilir.

ALIP BAŞINIZI GİDİN

ALIP BAŞINIZI GİDİN

Evet, bu söylediğimiz çok zor ama bir anda yapamasanız bile yakın vadede bir kaçış planı yapın. Sevdiğiniz ya da daha önce hiç görmediğiniz bir yer seçmeye çalışın. Yola çıkmak fikri bile size iyi gelecektir.

DAYANIŞMAYA İNANIN

DAYANIŞMAYA İNANIN

Sizin gibi başka insanların da olduğunu bilmek derdinizi hafifletecek bir duygudur. Dayanışmanın gücünü önemseyin. Destek alın, yapabiliyorsanız başkalarına destek verin.

DIŞARI ÇIKIN

DIŞARI ÇIKIN

Kendinizi kötü hissederken dışarıya çıkmak istemeyebilirsiniz ama inanın evde olmaktan iyi gelecek. Arkadaşlarınızla olmak, ailenizle dışarıda vakit geçirmek sizi kendinize getirip mutlu edebilecek yegane şeylerdendir...

PLANLI OLUN

PLANLI OLUN

Planlı yaşamak sizi daha derli toplu tutacağı gibi önünüzü görmenizi de sağlar ve hayatınızdaki karmaşa ve belirsizlik hissini azaltır. Bu da sizi olduğunuzdan daha mutlu kılar.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

İnsan hep başkalarına hediye almaz ki. Bazen de kendinizi şımartın. Uzun zamandır istediğiniz bir şeyi kendinize hediye edin. Kendinizi olduğunuz kişi olabildiğinizden dolayı ödüllendirin, bu size çok iyi gelecek.

GÜLÜN

GÜLÜN

Zorla güzellik olmaz, biliyoruz. Ancak kendinizi gülmeye zorlamak bir süre sonra gerçekten gülmenizi sağlayabilir. Sadece durumun tuhaflığına bile gülmeye başlasanız gerisi gelecektir. Gülmek en iyi ilaçtır diye boşuna dememişler. Kahkaha attıkça kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

ÇOCUK KALIN

ÇOCUK KALIN

Çocukların dünyaya baktığı net ve keyifli pencereyi hiç kaybetmeyin. Yetişkin dünyasının sizi sertleştirdiği noktaları yumuşatın. Kendinize çocuk kalabildiğiniz anlar ve alanlar yaratın...

Sıradaki haber yükleniyor...