Kendisiyle ilgili haberlere abi sansürü!

Kendisiyle ilgili haberlere abi sansürü!

Türkiye'nin ilk yüz nakil hastası Acar, kendisiyle ilgili haberlerin makaslanarak çıkarıldığı gazeteleri okuyup film seyrederek günlerini geçiriyor

29 Ocak 2012, Pazar 14:15 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Türkiye'de ilk yüz nakli yapılan 19 yaşındaki Uğur Acar, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki odasında ağabeyi Ali Acar'ın refakatinde normal yaşamına hazırlanıyor.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nin Plastik Rekonsrüktif Servisi'nde, kapısında güvenlik görevlisinin beklediği odada kalan Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan hastası Uğur Acar'a, İstanbul'dan gelen ağabeyi Ali Acar refakat ediyor.

Kişiye özel hazırlanan sıvı ağırlıklı yiyecekler ve meyve suyu ile beslenmeye devam eden Uğur Acar'ın odasına, ağabeyi, servis doktorları ve hemşire dışında hiç kimsenin girmesine izin verilmiyor. Dik konumdaki yatağında mümkün olduğu kadar yerinden kalkmadan tedavisi devam eden Acar, bu sabah hemşireyi güler yüzle karşıladı. Görevli hemşireye "Hoşgeldiniz" diyen Acar, espri yapmayı da ihmal etmedi.

'ÇOCUKLARIN KORKULU RÜYASI OLMAKTAN KURTULDUM'

Yeni yüzüne adapte olmakta zorlanmayan Uğur Acar'ın ağabeyi Ali Acar, zamanın çoğunu kardeşiyle birlikte film izleyerek geçirdiklerini söyledi. Ali Acar, "Günlük gazetelerin hepsi odaya geliyor. Gazeteleri ben önce hızlıca gözden geçiriyorum. Kardeşimle ilgili tüm haberleri makasla kestikten sonra gazeteyi kendisine veriyorum. Odadaki televizyondan da ana haber bültenleri dışında diğer programlar ile film seyrediyoruz. Kardeşim ameliyatın ardından moralinin çok yüksek olduğunu, çocukların korkulu rüyası olmaktan kurtulduğu için sevinçli olduğunu söylüyor" diye konuştu.

Ömer ERDEM/ANTALYA, (DHA)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Bakan Koca paylaştı: İşte Türkiye'nin koronavirüs risk haritası