Kenya’da bombalı saldırı!

Kenya’da bombalı saldırı!

Kenya’nın Mandera kentindeki Eş-Şebab saldırısında bir polis hayatını kaybetti

23 Ocak 2017, Pazartesi 12:48 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Ulusal basında yer alan haberlere göre, Mandera Emniyet Müdürü Fredrick Shisia, terör örgütü Eş-Şebab militanlarının Somali sınırındaki bir konukevine bombalı saldırı düzenlediğini bildirdi.

KONUKEVLERİ HEDEF ALINDI

Saldırıda bir polisin öldüğünü belirten Shisia, "Eş-Şebab militanlarının, yabancı turistlerin de olduğunu düşündükleri konukevini hedef aldıklarına inanıyoruz fakat o esnada konukevinde kalan yabancı kimse yoktu." ifadesini kullandı. Shisia, saldırının ağır patlayıcılarla gerçekleştirildiğini, bu nedenle konukeviyle yakınındaki banka ve otelde de hasar meydana geldiğini kaydetti.

SALDIRGANLAR KAÇTI

Shisia, olayın ardından güvenlik güçleriyle çatışan saldırganların kaçarak izlerini kaybettirdiklerini söyledi. Örgütün, Ekim 2016’daki konukevi saldırısında 12 kişi ölmüştü. Somali’de 2004’te kurulan Eş-Şebab, ülkenin güneyindeki bazı köy ve beldelerin kontrolünü elinde bulunduruyor. Örgüt militanları, başkent Mogadişu dahil çeşitli kentlerde otelleri, hükümet kurumlarını ve güvenlik güçlerini hedef alan saldırılar düzenliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İki yaşındaki çocuk tam 209 adet mıknatıs topu yutmuş!