Kepek sorunundan kurtulmanın 7 doğal yolu

Hepimizin kabusu olan kepek sorunundan kurtulmak için evinizde hazırlayabileceğiniz doğal reçeteler.

08 Haziran 2018, Cuma 17:25 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Çay ağacı yağı

Çay ağacı yağı

200 ml'lik bir şişe şampuana 8-10 damla çay ağacı yağı eklenir. Saçlarınızı normalde yaptığınız şekilde yıkayın, sonra iyice durulayın.


Elma Sirkesi

Elma Sirkesi

Eşit oranda su ile elma sirkesini karıştırın. Saçınızı yıkadıktan sonra, ıslakken karışımı uygulayın. Kafa derisine masaj yapılmalı ve durulamadan önce 15 dakika bekletilmelidir.


Bal

Bal

Saçınızı ıslatın. Suyla seyretltilmiş balı saçınıza uygulayın. saç diplerine 3-5 dakika sürün. Birkaç saat boyunca kafa derisine nufüs etmesi için bekledikten sonra, su ile durulayın.


Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı

Bir kasede hindistancevizi yağını ısıtın. Yağı kafa derisine ve saçınıza 5 dakika sürün. Bir gecede bırakın. Sabah, her zamanki şampuanla yıkayın.


Kabartma tozu

Kabartma tozu

Normal şampuana kabartma tozu ilave edin. Bu şekilde veya kabartma tozu ile elma sirkesini birlikte kullanın. saç derisine uygulayıp, 2-3 dakika sonra soğuk suyla durulayın.


Limon

Limon

Saç derisine limon suyu sürün. 35-40 dakika sonra suyla durulayın. Limon-bal, limon suyu kombinasyonunu da kullanabilirsiniz.


Neem yaprağı

Neem yaprağı

Birkaç neem yaprağını 2-3 dakika suda kaynatın. Saçlarınızı yıkarken, kafa derilerinize yavaşça masaj yapın. Saçlı deriyi tahriş edeceğinden, kafa derisine konsantre neem özü kullanmayın.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Göz altı şişliği nedenleri ve çözümleri