Kepez, Kirişçiler'e inşaat malzemecileri sitesi yapıyor

Kepez, Kirişçiler'e inşaat malzemecileri sitesi yapıyor

Kepez, Kirişçiler'e inşaat malzemecileri sitesi yapıyor

18 Kasım 2021, Perşembe 15:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediyesi, mülkiyet, imar ve alt yapı desteğiyle ilçeye ikinci bir toplu işyeri daha inşa ediliyor. Kepez'e inşaat malzemecileri sitesi yapılıyor.
Kepez Belediyesi, ilçedeki esnaf kooperatiflerinin yeni toplu işyeri inşa etme hayallerini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Yeni toplu işyerlerinin yapılmasına ciddi destek veren Kepez Belediyesi, ilk olarak Hurdacılar ve Geri Dönüşümcüler Toplu İşyeri Yapı Kooperatifi'nin yeni site yapma hayalini gerçekleştirdi. Kooperatifin, Başköy Mahallesi'ne inşaat edeceği toplu işyerinin önce mülkiyet sorunları çözüldü ve imar planı yapıldı. Daha sonra imar parselasyonunu yapılarak, 50 dükkândan oluşan tapuları verildi.
YENİ TOPLU İŞYERİNİN YOLLARI AÇILDI
İmar tapuları verilen 180 dükkânlı İnşaat Malzemecileri Toplu İşyeri, Kirişçiler Mahallesi'ne yapılacak. Kepez Belediyesi, toplu işyerinin inşaatı başlamadan önce imar yollarını açarken, bölgeye elektrik ve suyun gelmesini de sağladı. Fen İşleri Müdürlüğü, site içerisinde 5 bin 680 metre uzunluğunda yeni yol inşa etti. Yolların açılmasında 40 bin metreküp karşılığı 2 bin 700 kamyon toprak alınırken, 62 bin 250 metreküp karşılığı 4 bin 150 kamyon hafriyat kullanıldı.
TÜTÜNCÜ, 'SÖZÜMÜZÜ TUTTUK'
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, açılan yolları inceledi. Başkan Tütüncü, "En önemli öncelikle elimizden bir tanesi de toplu iş yerlerinin yapılmasını sağlamaktı. Toplu iş yerleri, hem esnafımıza hem de şehrimize iyi gelen projelerden birisi. İnşaat Malzemecileri Sitesi ile alakalı bir toplu işyeri planlaması vardı. Söz verdiğimiz şekilde mülkiyet, imar sorunların ortadan kaldırarak, bu sitenin yapılması konusunda önemli bir adım attık" dedi. Başkan Tütüncü, imar ve mülkiyet problemlerinin çözüldüğünü, yolların açılmasının sürdüğünü belirtti.
TOPLU İŞYERİ, BÖLGEYE DEĞER KAZANDIRACAK
Şehrin merkezinden kırsala doğru bir büyümenin söz konusu olduğunu belirten Başkan Hakan Tütüncü, "Kepez de, bu büyümenin en hareketli ve en hızlı yaşandığı yerlerden birisi. Bu anlamda inşaat malzemecileri sitesi gibi toplu iş yerleri merkezden uzak bölgelere daha fazla imkân, daha fazla değer katıyor. Toplu işyeri gibi yatırımlar aslında bölgeye katma değer sağlayan işler. Neresinden bakarsanız bakın faydalı, çok önemli bir iş yaptığımızı ifade etmeliyim" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Konyaaltı'nda Çandır fasulyesinin hasadı tamamlandı