Kepez'de gerçeğini aratmayan tatbikat

Kepez'de gerçeğini aratmayan tatbikat

02 Ocak 2020, Perşembe 11:47 Son Güncelleme:
A A
Kepez'de gerçeğini aratmayan tatbikat

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin, personelini olası yangınlara hazırlamak amacıyla gerçekleştirdiği 'Yangın ve Tahliye Tatbikatı' gerçeğini aratmadı.
Kepez Belediyesi'nin İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından personele yönelik gerçekleştirilen tatbikata, Park Bahçeler Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü çalışanları katıldı. Park Bahçeler Müdürlüğü şantiyesinde gerçekleştirilen 'Yangın ve Tahliye Tatbikatına', Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nda görevli Nazan Keyik, eğitmen olarak katıldı. Tatbikat öncesi, belediye personeline yangın tüpü nasıl kullanılır, yangın söndürme teknikleri ve yangına müdahale etme yöntemleri anlatıldı.
BELEDİYE PERSONELİNE UYGULAMALI TATBİKAT
Belediye personeli yangın ve tahliye konusunda bilgilendirildikten sonra, uygulamalı eğitimlere geçildi. Tatbikat için çıkarılan yangında, Kepez Belediyesi'nin Park ve Bahçeler Müdürlüğü şantiyesi 43 saniyede boşaltıldı. Tatbikat gereği yaralanan personel de mesai arkadaşları tarafından sedyelerle binadan hızlı ve güvenli bir şekilde çıkarıldı. Belediye çalışanları, yangını kısa sürede kontrol altına alarak, söndürdü. Kepez Belediyesi'nin personelini yangın ve afetlere hazırlamak amacıyla gerçekleştirdiği yangın ve tahliye tatbikatı gerçeğini aratmadı.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Rotaryenler müzeyi gezdi