Kepez'den polis adaylarına ücretsiz eğitim

Kepez'den polis adaylarına ücretsiz eğitim

Kepez'den polis adaylarına ücretsiz eğitim

08 Nisan 2021, Perşembe 16:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA,(DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınavlarına belediyenin ücretsiz sunduğu imkanlarla hazırlanan adayları ziyaret etti. Başkan Tütüncü, "Belediyeciliğin altın kuralı, hayatın her anında vatandaşınızın yanında olacaksınız" dedi.
Kepez Belediyesi, POMEM için 'Sınav Parkuru Hazırlık Kursu', Milli Savunma Üniversitesi'ne (MSÜ) girmek isteyen adaylar için de  'Fiziki Mülakat Hazırlık Kursu' açtı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, spor salonunda büyük bir gayretle POMEM sınavlarına hazırlanan adayları ziyaret etti. Polis adaylarına kolaylıklar dileyen Başkan Tütüncü, "Moral ve motivasyonunuzu yüksek tutarsanız başaramayacağınız hiçbir şey yoktur"  dedi. Polis adaylarına açılan kurslardan memnun olup olmadıklarını soran Tütüncü, "Çok memnunuz" cevabını alınca, "Yarınımızın geleceği gençlerimizin yanında olmak bizim için çok büyük bir mutluluk vesilesi" dedi.
Başkan Hakan Tütüncü, polis adayları için fiziksel mülakatın önemli olduğunu belirterek, "Bu kurslar, özel sektörün çok yüksek ücretlere verdiği kurslar. Ama biz Kepez'in gençlerine, bu güzel şehrin gençlerine, Antalya'nın gençlerine bu hizmeti ücretsiz sunuyoruz" dedi. Tütüncü, kurslara 50'den fazla adayın müracaat ettiğini ve ücretsiz düzenlenen bu kursların, Kepez Belediyesi ve Kepez Spor Kulübü'nün işbirliğinde, Kepez'in spor tesislerinde verildiğini belirterek şöyle konuştu:
"Belediyeciliğin altın kuralı şu. Hayatın her anında vatandaşınızın yanında olacaksınız. İşte, biz şimdi hem askeri okullara, hem de polislik sınavına girecek olan gençlerimizin o kalplerinden yayılan heyecanı paylaşıyoruz. Onların başarılı olması için bütün imkanlarımızı onlara seferber ettik. Hayırlı uğurlu olsun."

FOTOĞRAFLI

 

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER AGSEM'de korona tedbirli müzik keyfi