Kepez'e 12.5 milyon liralık ek bütçe

Kepez'e 12.5 milyon liralık ek bütçe

03 Aralık 2019, Salı 11:31
A A
Kepez'e 12.5 milyon liralık ek bütçe

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısında, hizmet ve yatırım hedeflerinin aşılmasından dolayı 12,5 milyon TL'lik ek bütçe tahsis edilmesi kararı alındı.

Kepez Belediyesi'nin Aralık ayı meclis toplantısı yapıldı. Belediye hizmet binası meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda, 35 gündem maddesi görüşüldü. Hizmet ve yatırım hedeflerinin aşılmasından dolayı, 12,5 milyon TL'lik ek bütçe talebi gündemin en önemli maddeleri arasında yer aldı. Kepez'de yapılan ve yapılmakta olan ekstra hizmetler nedeniyle ek bütçe talebinde bulunuldu. Kepez Belediyesi'nin borçlanma yapmadan kendi kaynaklarıyla 12,5 milyon TL'lik ek bütçe tahsisine karar verildi.

EK PERFORMANS GİDERLERİ

Ek bütçenin oylamaya sunulmasından önce açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, hizmet ve yatırım hedeflerinin aşılması nedeniyle bu ihtiyacın doğduğunu söyledi. Masa Dağı'nı Varsak bölgesine bağlayan yol açılma çalışmasına benzer yeni yol açma, kaldırım ve asfalt giderlerinde de artışa gidildiğini belirten Tütüncü, buna paralel olarak iş makinelerinin bakım ve akaryakıt giderlerinin de arttığını söyledi.

KENDİ KAYNAKLARINI KULLANACAK

Temizlik hizmetlerinde yeni ihale dönemine gelindiğini ve temizlik hizmetlerinin genişletilmesinin söz konusu olduğunu da belirten Başkan Tütüncü, “İnsan odaklı sosyal, kültürel etkinliklerde de yeni adımlar atılmıştır. Bunun için 12,5 milyon lira ek bütçeye gerek oldu. Bunu kendi kaynaklarımızdan karşılama yöntemine gidiyoruz. Güzel bir mali yılı tamamlamak istiyoruz" diye konuştu.

CEMEVİ ADI PİR SULTAN ABDAL OLDU

Kepez Belediyesi meclisi Aralık ayı meclis toplantısında önemli kararlar da alındı. Belediyenin Altınova Orta Mahalle'de yaptırdığı cemevi ile etrafını çeviren parka Pir Sultan Abdal adının verilmesi, Düdenbaşı Mahallesi'nde yapılan Konyalılar Cami'nin inşaat ve dekorasyon işlerinin yapımı için Kepez İlçe Müftülüğü ile protokol yapımı amacıyla belediye yönetimine yetki verilmesi ve Yeşilyurt Mahallesinde eğitim parkı alanının değerlendirilmesi kararları da oy birliğiyle kabul edildi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER MMO'dan üyelerine seminer