Kepez'e 2019'da 28 park

Kepez'e 2019'da 28 park

Kepez'e 2019'da 28 park

30 Aralık 2019, Pazartesi 12:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediyesi tarafından 2019 yılında ilçede 28 park yapıldı. Ekipler son park çalışmasını ise Habibler Mahallesi'nde başlattı.

'Yeşil Seferberliği' başlatan Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, mülkiyet ve imar problemlerinin çözülmesinden sonra gecekonduların yerini site tarzı modern konutların aldığı Habibler Mahallesi'nde park çalışması başlattı. Yeni park, Habibler Cumartesi Kapalı Pazarı'nın yanında 6 bin m2'lik alana yapılıyor. Etrafı bordür taşlarıyla çevrilen park alanının toprak tesviyesi tamamlandıktan sonra parkın yeşillendirme ve mobilyalarının yerleştirilmesi çalışmalarına geçilecek.

Mahalle sakinlerinin dinlenme, spor ve yeşil alan ile çocukların oyun alanı ihtiyaçlarını karşılayacak olan parkta, üzeri kapalı ahşap oturma yerleri, çocuk oyun elemanları, açık hava spor aletleri, basketbol sahası olacak. Çim ekilecek olan parka, çeşitli türde bitki ve ağaç da dikilecek.

Bu yılın son park çalışmasını Habibler Mahallesi'nde başlatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, 2019'da Kepez'e 28'i yeni park, 8'i de tadilat olmak üzere 70 bin m2 yeşil alan kazandırdı.

'ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE YEŞİL BİR KEPEZ BIRAKIYORUZ'

Yeşil alan yatırımında başarılı bir yılı geride bıraktıklarının altını çizen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "Daha yeşil bir Kepez için çalışan personelimi, emeklerinden dolayı kutluyorum. Yeşil alan üretiminde tarih yazan bir belediyeyiz. Kepez'e 11 yılda tam 3 milyon 200 bin metrekare yeni yeşil alan, 400'e yakın mahalle parkı, 6 tane de temalı park kazandırdık. İlçemize 735 bin ağaç diktik. Yaptıklarımızı yeterli görmedik ve bu yıl Kepez'de, yeşil seferberliği başlattık. Meydanlarımıza, caddelerimize, bahçelerimize Akdeniz'e özgü bitki ve ağaçlar dikiyoruz. Çok sevdiğimiz çocuklarımızın geleceğine yemyeşil bir Kepez bırakmakta kararlıyız. Bu kararlılık kapsamında 2019'da 28'i yeni park, 8'i de tadilat olmak üzere 70 bin m2 yeşil ürettik. 2020'de bu rakımı daha da yukarılara çıkarmak için çalışacağız" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Böcek'ten yeni yıl kutlaması