Kerem Demirbay skandalı!

Hoffenheim ile bu sezon Bundesliga'da sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken Kerem Demirbay, hakkında TFF resmi açıklama yaptı 

17 Mayıs 2017, Çarşamba 16:31
A A
Kerem Demirbay skandalı!
Kerem Demirbay gerçeğine Fanatik ulaştı. Sıcağı sıcağına konuşan Kerem Demirbay "Son dakika kararımı değiştirdim ve Almanya Milli Takımı'nı seçtim" dedi.
 

FEDERASYON'DAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI


TFF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, Kerem Demirbay'ın Türk Milli Takımı'nda oynamasıyla ilgili son dakikada kararını değiştirdiği belirtilerek, ıslak imzasının yer aldığı mektup paylaşıldı.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Kerem Demirbay'la ilgili sitemizden yapılan açıklama ile eş zamanlı olarak Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim de konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri basınla paylaşmıştır. Islak imzası ile Türk Milli Takımı'nı tercih ettiği belge, yasal sürece sokulmuşken, Kerem Demirbay'ın 'son dakika' kararını değiştirdiğini duyurmuştur. Daha evvel Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini beyan eden, bunun için kendisiyle kurulan tüm diyaloglarda tavrını Türk Milli Takımı'ndan yana gösteren oyuncunun son dakika kararını değiştirmesine neden olan gerekçelerine saygı duyuyor ve futbol yaşantısında başarılar diliyoruz." Bu arada Almanya Milli Takımı kadrosunu açıkladı ve Kerem Demirbay listede yer aldıTürk ve Alman Milli Takımları arasında hangi tercihi yapacağı uzun süredir merak edilen Hoffenheim'ın 23 yaşındaki orta sahası Kerem Demirbay hakkında Türkiye Futbol Federasyonu'ndan açıklama geldi ve başarılı oyuncunun Türk Milli Takımı'nda forma giyeceği belirtildi. Ancak Fatih Terim, Kerem Demirbay'la ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 

KONUYLA İLGİLİ TFF'DEN AÇIKLAMA: 13:34


Yurt dışındaki kulüplerde futbol oynayan Türk asıllı oyunculardan Kerem Demirbay, Türk Milli Takım forması giyecek.

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim tarafından uzun süredir takip edilen ve Türk Milli Takımı'na kazandırılmak istenen Demirbay, resmi başvurusunu da yaptı. Bundesliga takımlarından Hoffenheim'da forma giyen genç oyuncu, bir kaç gün evvel yazılı olarak Türk Milli Takımı'nda oynamak istediğini Türkiye Futbol Federasyonu'na iletti.

Fatih Terim'in yurt dışında oynayan oyunculara giden çağrı listesinde adı bulunan ve bir sonraki kampa davet edilen Kerem Demirbay'ın gerekli işlemleri tamamlandıktan sonra Kosova maçı kampına katılması bekleniyor.
 

ARDINDAN FATİH TERİM'DEN KAFALARI KARIŞTIRDI


Türkiye Futbol Direektörü Fatih TerimGalatasaray efsanelerinin buluştuğu günde Florya Metin Oktay Tesisleri'nde Kerem Demirbay'la ilgili çarpıcı ifadeler kullandı. Terim'İn açıklamaları şöyle;

Karlsruhe Başkonsolosluğu bu sabah Kerem Demirbay'ı bekliyordu. Müracaat edecekti. Löw'ün Türk asıllı oyuncuları kadrosuna isteği bizi mutlu ediyor. Kerem Demirbay Türk Milli Takımı'nda oynamak istedi. Ben bu gelişmelerden sonra resmi olarak Hoffenheim kulübüne davet yazısı gönderdim. Resmi siteden açıkladılar. Ancak sonra ne hikmetse Kerem'e davet gelme yazısını resmi siteden geri çektiler. Ümit ederim bizi seçer. Sanıyorum TFF konuyla ilgili açıklama yapacak.
 

ALMANYA FEDERASYONU NOKTAYI KOYDU: 14:20


TFF'nin yaptığı açıklamadan 46 dakika sonrası Almanya Futbol Federasyonu ve Hoffenheim tarafından, Kerem Demirbay'ın Almanya Milli Takım forması giyeceği duyuruldu.

   
Sıradaki haber yükleniyor...