Kerem Göğüş ile annesine hapis cezası

Kerem Göğüş ile annesine hapis cezası

Oyuncu Wilma Elles'in eşi Kerem Göğüş ile Göğüş'ün annesi Nurcan İlleez, arsası dahi alınmamış projeden daire sattıkları gerekçesi ile yargılandıkları davada hapis cezası aldı

12 Nisan 2019, Cuma 11:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU

Adana'da yaşayan M.N.N., Göğüş Yapı A.Ş.'nin Etiler Ulus'taki projesinden 2 daire aldı. Toplam 770 bin TL'lik ödemeye ilişkin satış sözleşmesi Mart 2013'te imzalandı. Ancak satışı yapılan dairelerin teslimatı yapılmadı. M.N N. yaptığı araştırmada, tanıtımı yapılan projenin arsasının dahi alınmadığını öğrendi.

Taraflar arasında yapılan görüşmelerden de sonuç çıkmayınca konu yargıya taşındı.

Şirket yetkilisi Kerem Göğüş ile annesi Nurcan İlleez hakkında İstanbul 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Anne-oğul için hazırlanan iddianamede, sanıklara 'nitelikli dolandırıcılık yaptıkları' suçlaması yapıldı.

KEREM GÖĞÜŞ: SUÇSUZUM

İki yıl önce açılan davada karar 3 Nisan'da yapılan 9'uncu duruşmada çıktı. Duruşmaya katılan Göğüş ve İlleez son savunmalarını yaptı.

Kerem Göğüş savunmasında ''Bu işlem 2013 yılında yapıldı. Tüketici yasası 2014 yılında aleyhe değişti. Bu nedenle suç tarihi itibariyla yapılan işlem yasaldır. Suçsuzum'' dedi.

Nurcan İllez ise savunmasında ''Benim şirketle hiçbir ilgim yok. Böyle bir davanın içinde olmak istemiyorum. Dolandırıcılık ile ilgili bir unsur yoktur'' dedi.

ZARARI KARŞILANDI

Mahkeme son savunmaları da aldıktan sonra kararını verdi.

Mahkeme, Göğüş ve İlleez'e 'nitelikli dolandırıcılık' suçundan 6 yıl 3'er ay hapis, 2500'er gün de adli para cezası verdi.

Mahkeme, davacının zararı duruşmadan hemen önce karşılandığı için verdiği cezadan indirime gitti.

2 YIL 7 AY HAPİS

Mahkeme, Göğüş ve İlleez'e 2 yıl 7'şer ay hapis, 1041'er gün de adli para cezası verdi. İki sanık hakkında verilen yurt dışı çıkış yasağının da devamına kararı verildi. Nurcan illeez'in avukatı karara itiraz etti.

AVUKAT: BU KARAR EMSAL OLUR

Davayı takip eden isimlerden Avukat Orhan Boran, ''Bu karar, benzer davalar için de emsal oluşturabilir. Yine, anılan şirketin yetkilileri için daha önce verilen takipsizlik kararları vardı. Bu kararla birlikte anılan takipsizlik kararları da kaldırılabilir'' dedi.

(Dinçer GÖKÇE/HÜRRİYET)


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Shakira ve Jennifer Lopez'in gösterisine şikayet şoku!