Kerim Altınörs

20 Ekim 2018, Cumartesi 15:21
A A

1981 yılında Almanya’nın Neusse şehrinde doğdu. Gitara Flamenko çalarak başladı. Çalışmalarına Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Bülent ERGÜDEN’le klasik gitar üzerine devam etti. “mygitar” sitesinin düzenlediği klasik gitar yarışmasında birincilik aldı. Thomas Müller-PERING, Elena PAPANDREOU, Marco SOCIAS, Hopkinson SMITH, Nora BUSCHMANN, Lorenzo MICHELI, Carmelo MARTINEZ ve Carlo MARCHIONE gibi gitaristlerin ustalık sınıflarına katıldı. Uluslararası Koblenz Gitar Festivalinde (Almanya) Lucio MATARAZZO, Zoran DUKIC ve Hubert KAPPEL ile çalışma imkanı buldu.

Y.T.Ü. Uluslararası 7. Gitar Günleri “Genç Yetenekler” konserinde ve 2007’de düzenlenen, Paco PENA’nın da katılımıyla gerçekleştirilen, Y.T.Ü. Uluslararası 8. Gitar Günleri’nde solo konser veren gitarist, aynı zamanda bu festivalin Organizasyon Komitesinde görev aldı. Askerlik görevini yapmaya gittiği Ankara Armoni Mızıkası Komutanlığı’nda ise askerlik görevi süresince Bando Okullarında “Rehber Öğretmen” olarak Klasik Gitar dersleri verdi. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda “Gitar Müziği” üzerine yüksek lisans çalışmalarına Erdem SÖKMEN ile devam etmektedir.

Çalışmalarına 2006 yılında kurulan Yıldız Gitar Duo üyesi olarak devam etmektedir. Yıldız İkilisi Y.T.Ü. 9. ve 10. Uluslararası Gitar Günleri, Caddebostan Kültür Merkezi, 3. Türkiye Gitar Buluşması, Genç Klasikçiler gibi organizasyonlarda konser verdi. İspanyol Romantizmi üzerine araştırma yapan ikili, çalışmalarını “iki gitar” düzenlemeleri ile sürdürmektedir.

Kobi özel iletişim : 0212 296 86 86

kobi.ozel@posta.com.tr

Sıradaki haber yükleniyor...