Keşan Kent Müzesi’nin restorasyonuna ilişkin protokol imzalandı

Keşan Kent Müzesi’nin restorasyonuna ilişkin protokol imzalandı

Keşan Kent Müzesi’nin restorasyonuna ilişkin protokol imzalandı

20 Ağustos 2021, Cuma 16:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KEŞAN(Edirne),(DHA)-KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Edirne Valiliği ve Keşan Belediyesi arasındaki Keşan Kent Müzesi’nin restorasyonu ve teşhir tanzimine ilişkin protokol imzalandı.

Keşan Belediye Başkanlığı’nda gerçekleştirilen imza törenine, Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Edirne İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar ve Keşan Kent Müzesi Koordinatörü Arkeolog Aslı Avcı katıldı.

2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında hazırlanan protokol, Kent Müzesi Restorasyonu ve Teşhir Tanzim İşi konusunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Edirne Valiliği ve Keşan Belediyesi arasındaki iş birliği konularını içeriyor. Başkan Helvacıoğlu, müze restorasyonu ve teşhir tanzimi için gerekli desteği sağlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, “"ugün İl Kültür Müdürümüz Kemal Soytürk ile protokolümüzü imzalayacağız. Tarihimize ve kültür mirasımıza sahip çıkarak, gelecek kuşaklara aktarmak adına en önemli projelerimizden olan Keşan Kent Müzemiz için bir adım daha atmanın gururunu yaşıyoruz. Keşan için hayırlı olsun" dedi.  

Soytürk de Keşan Belediyesi’nin müze çalışmalarını takip ettiklerini belirterek, protokolün hayırlı olmasını diledi. Konuşmaların ardından Keşan Kent Müzesi restorasyonu ve teşhir tanzimine ilişkin protokol, Helvacıoğlu ve Soytürk tarafından imzalandı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Depremsellik riski taşıyan eski belediye binası için iş yeri sahiplerine tebligat yapıldı